Tadeáš Vachoušek: Vždy jdu do zápasu s tím, že chci dát gól

Tadeáš Vachoušek nastoupil do utkání na Žižkově v 68. minutě a krátce před koncem první části prodloužení se mu povedlo zápas rozhodnout, když přebal přihrávku od Lukáše Marečka a dokázal překonat brankáře Myšku.

Kdy jsi se dozvěděl, že pojedeš na pohárový zápas s A mužstvem?
Dostal jsem pokyn jít s A týmem v úterý na trénink, ale vůbec jsem nepočítal, že bych se dostal do zápasu, nakonec to ale vyšlo, za což jsem moc rád.

S čím jsi do zápasu 22 minut před koncem základní hrací doby za nerozhodnutého stavu šel?
Já jdu do zápasu vždycky s tím, že chci dát branku, tak jsem rád, že se to dneska povedlo a že rozhodla o postupu.

Přesto asi jsi doufal, že přijde dříve než po sto minutách hry...
Lepší by bylo kdyby přišla v devadesáté minutě, abychom nemusel běhat další půlhodinu (úsměv), ale se povedlo rozhodnout a postoupili jsme.

Jak se seběhla tvoje branka?
Dostal jsem skvělý míč od Lukáše Marečka, zpracoval jsem ho a pokusil se uvolnit, povedlo se i zakončení a byl z toho gól.

Ty jsi proti Žižkovu nastoupil i nedávnem za B mužstvo, využil jsi nějak znalostí z tohohle zápasu?
Nastoupil proti mě stejný stoper, jako když jsme tu hráli s béčkem, takže jsem trošku věděl, jak na něj a snažil jsem se toho využít.