Štěpán Chaloupek: Je na čem pracovat, ale jsem rád, že se zápas povedl

​Vítězný debut zažil v áčku FK Teplice během pohárového duelu v Třinci Štěpán Chaloupek. Osmnáctiletý stoper se stal vítězem ankety Sklář roku v dorostenecké kategorii, nedávno byl vyhlášený nejlepším hráčem Memoriálu Františka Hrdličky, navíc podepsal svou první profesionální smlouvu. Pocity z premiéry měl fantastické.

Tak jaké to bylo?
Bylo to super. Jsem rád, že jsem si to mohl vyzkoušet. Hrál jsem celých devadesát minut, paráda! Navíc rovnou vítězná premiéra, jsem spokojený.

Byl jsi před utkáním nervózní?
Byl to pro mě šok. Měl to být první zápas s áčkem. Chytil jsem se nějakou přihrávkou, pak už to spadlo ze mě.

A co tvůj výkon? Trenéři tě chválili!
Byly věci, které můžu zlepšit. Je mi osmnáct, je na čem pracovat, ale jsem rád, že se zápas povedl.

Nastoupil jsi po boku Martina Chlumeckého. Jak vám to šlo?
Rozuměli jsme si s Chlumem. Jsem rád, že jsem dostal takového stopera, parťáka.

A jaký je rozdíl mezi druhou dorosteneckou ligou a áčkem?
V televizi vám nepřijde, že je to takový rozdíl, ale je. I ten druholigov soupeř v porovnání s druhou dorosteneckou ligou je velký rozdíl.