26.03.2018 | Redakce

Starší žákyně doma podlehly Spartě

​První domácí utkání jarní části první ligy starších žákyň teplickým holkám postavilo jednoho z nějtěžších soupeřů - pražskou Spartu, která byla navíc posilněna o vítězství z derby se Slávii (2:1), které se odehrálo minulý týden. I teplické žákyně však první jarní kolo zvládly a porazily Liberec na jeho půdě 3:1.

Sparťanky začaly ve velkém tempu a od začátku dostaly domácí tým pod tlak z čehož pramenily tři rychlé góly, které na sebevědomí rozhodně nepřidaly. To poznamenalo celý první poločas, kdy pražské soupeřky ukazovaly svou kvalitu a domácí tým nestíhal. První poločas tak skončil vysoko 0:8.

Druhý poločas jakoby svěřenkyně Bohumila Kudrhalta zapomněly na špatnou první půli a staly se o něco vyrovnanějším soupeřem. V průběhu druhé půle se dokázaly dostat i do pár šancí, které však nedokázaly proměnit. Jediný gól tak dala z penalty Neumanová. Sparťanky stihly za druhý poločas nasázet góly čtyři a tak byl konečný výsledek 1:12.

"I přesto, že mají Sparťanky velkou kvalitu, doufal jsem, že zvládneme být vyrovnanějším soupeřem. To se nám trochu povedlo až ve druhé půli za což holkám patří poděkování. Po prvním poločase, který se nám vůbec nepovedl nesložily zbraně a bojovaly. Chtěli jsme se Spartou hrát otevřený fotbal a i díky tomu jsme dostali některé góly. Zápas nám ukázal spoustu věcí, které si musíme rozebrat a odrazit se od nich k lepším a lepší výkonům," hodnotil utkání Bohumil Kudrhalt.

FK Teplice U15 - AC SParta Praha U15 1:12
Góly:
Kristýna Neumanová - 5x Galbavá Lenka, 2x Simona Přílepková, Tereza Fryčová, Andrea Švíbková, Aneta Tomanová, Radka Hlouchová
Sestava FK Teplice U15: Pilná Eliška, Kůrková Kateřina, Hrušovská Adéla, Pazderová Tereza, Kalčíková Barbora, Gabriková Stella, Rezková Denisa (K),Kuchařová Eliška, Kloučková Tereza, Zemanová Natálie, Neumanová Kristýna, Mrvíková Natálie, Doskočilová Adéla, Sýpalová Katka Andrea, Vaňková Marie.
Sestava AC Sparta Praha: Kožuriková Zuzana, Fryčová Tereza (K),Galbavá Lenka,Loudová Markéta, Koptová Amálie, Švíbková Andrea, Tichá Sára, Tomanová Aneta, Přílepková Simona, Pokorná Nela, Tomanová Adéla, Nováková Tereza, Shomstein Miriam Rebecca, Dvořáková Tereza, Hlouchová Radka, Šťastná Natálie.

Fotogalerie


Bonusový klub FK Teplice - mládež Bonusový klub FK Teplice - mládež