Stanislav Hejkal: Zápas je pro mě speciální

Trenér FK Teplice Stanislav Hejkal se minulý týden dočkal prvního domácího vítězství. Po výhře nad Libercem jedou jeho Teplice v neděli na Spartu. Hejkal, který to na Letné velmi dobře zná, se snaží zachovat klid a rozvahu. „K zápasu přistoupíme jako ke každému jinému,“ tvrdí.

Jestliže jsou zápasy se Spartou pro hráče speciální, pro vás, bývalého trenéra a skauta Letenských musí být o poznání prestižnější?
Je speciální, protože jsem tam byl dva a čtvrt roku a pak ještě čtvrt roku, ale my k tomu zápasu přistoupíme jako ke každému jinému. Není to klišé, tak to prostě je.

Sparta má své problémy, Teplice také, bude to tedy utkání dvou celků, které nejsou v optimální fazoně. Co od jejich střetu očekávat?
My jdeme do utkání s tím, že nemusíme, ale můžeme. Máme za sebou vítězství nad Libercem, naopak Sparta má po blamáži na Slovácku. Musí si udobřit fanoušky, všechny, musí zvítězit.

Bude tedy pro vás výhodou, že Sparta bude pod tlakem?
Kdo na Spartě působil, ví, že Sparta je vždy pod tlakem, musí vyhrávat ve středu, v neděli, pak zase ve středu a tak dál. Má nevýhodu v tom, že jí nesmí hrát střední záložníci Frýdek a Kanga, ale má Stanciua a Sáčka, kteří je plnohodnotně nahradí.

Nakolik je pro vás čitelná sestava?
Myslím si, že nastoupí v klasickém 4-4-2. Nemyslím si, totiž, že by měla něco měnit, dvojice útočníků Pulkrab – Tetteh funguje velmi dobře. Uprostřed budou Stanciu a Sáček, myslím, že už je zdravý a trénuje. Zprava bude hrát Chipciu, zleva Plavšič. Otázka je, jak Sparta složí obranu, ale to není pro nás podstatné.

A vy máte v hlavě, čím Spartu překvapit?
Něco v hlavě mám, ale raději si to nechám pro sebe. (úsměv)

Na Letné máte spoustu přátel. Jak vypadá předzápasové hecování?
Už jsem se bavil s bývalými sparťany Lafatou a Dočkalem. Špičkujeme se. Po zápase si budeme také přátelsky povídat, také podle toho, jak to dopadne. (úsměv)

Hráči při zápasech se svými bývalými týmy vypisují do kabiny různé prémie, třeba chlebíčky. Co trenéři?
Nic jsem zatím nevypsal, ale na hráče platí spíš než chlebíčky a občerstvení volno. (smích)