Stanislav Hejkal: V zápase s Karvinou určitě dojde ke změnám

Trenér FK Teplice Stanislav Hejkal byl po předchozím zápase s Mladou Boleslaví velmi roztrpčený, s výkonem svých svěřenců nebyl vůbec spokojený. Před sobotním zápasem v Karviné proto hovoří o změnách, ke kterým v sestavě dojde.

Poslední zápas se Teplicím nepovedl. Co jste svým svěřencům v týdnu vyčítal?
Přístup k utkání, protože jsme neměli nasazení, bojovnost a vůli vyhrát. Celou přípravu jsme věděli, že pro nás po úvodním utkání na Slavii je moc důležitý domácí zápas s Mladou Boleslaví. Neměli jsme ale drajv a chuť zvítězit, to mě nejvíc mrzelo. Jak už jsem řekl na pozápasové tiskovce, bylo to pode mnou nejhorší utkání tady v Teplicích.

Viděl jste pak na hráčích, že si to vzali k srdci, že se poučí?
S hráči jsem si vše vyříkal, s některými osobně. V kabině jsem i zvýšil hlas. Nesmíme ale vše svalovat na to, že nám hrála špatně stoperská dvojice, že tam byly špatné rozehrávky. Očekávám víc od zkušenější generace jako jsou Vondrášek, Krob, Hora. Vyříkali jsme si to, tam potřebuje mužstvo FK Teplice víc pomoct.

Dalším utkáním bude to sobotní v Karviné. Očekáváte vzhledem k postavení obou celků bojovné utkání?
Bojovnost musíme přidat, to je přidaná hodnota. Chceme se ale prezentovat kvalitním výkonem, chceme být fotbaloví, silní na míči. Víme, že Karviná je jiná s Wagnerem a bez Wagnera. S ním je velmi silná, nakopává na něj balony, které vyhrává. Bez něj výkon takový nebyl. Všiml jsem si, že trenér nebyl spokojený s některými hráči. Očekávám proto, že se Karviná vrátí ke stylu hry, kterým se prezentovala doma proti Opavě.

Uvažujete také o nějakých změnách v sestavě?
Uvažuji, změny budou. Uvidíme, na kolika postech. Odvíjí se to od zdravotního stavu Kučery, který začíná s lehkým tréninkem. Zkusíme ho dát dohromady. Výkony se mi nelíbily, proto budou změny. Budou se odvíjet od taktiky, kterou se chceme v Karviné prezentovat.