Stanislav Hejkal: Přemýšlím o tom, jak zlepšit ofenzivní sílu na domácím hřišti

Trenér FK Teplice Stanislav Hejkal si naplno uvědomuje důležitost sobotního utkání „Sklářů“ se Zlínem. Na Stínadlech půjde o cenné body, Hejkal vybízí k maximální podpoře i diváky.

Hrajete poslední domácí zápas tohoto roku, určitě se budete chtít rozloučit se svými fanoušky výhrou
Jsme v situaci, kdy musíme nutně vyhrát. Vím, že jsem to říkal už před Karvinou i Budějovicemi, ale teď je to znovu tak.

Nakolik tento fakt svazuje vám hlavu a hráčům nohy?
Přemýšlím o tom, hlavně jak zlepšit ofenzivní sílu na domácím hřišti. Na hřištích soupeřů si totiž herně nevedeme špatně, i v Mladé Boleslavi to byl velmi dobrý výkon do 70. minuty. Musíme mít doma prostě větší herní aktivitu.

Přemýšlíte i nad změnami v obraně?
Je tam několik možností. Uzdravil se Jeřábek, dobrý výkon podal Knapík. Shejbal měl v Mladé Boleslavi věci, o kterých jsem mluvil na pozápasové tiskovce. Stalo se… Už jsem ho podrobil tvrdé kritice, ale nezatratíme ho, chceme mu pomoct. Uvidíme, s jakými jmény proti Zlínu v obraně nastoupíme.

Co říct ke Zlínu, který se v posledním kole zvedl a porazil Slovácko?
Hraje stejným, nebo spíš podobným systémem jako my, tedy na tři obránce. Má celkem šikovné hráče na stranách. Jeho největší sílu vidím v tom, že má velmi vysoké a produktivní útočníky. Ofenzivní sílu má velkou.

V sobotu bude s největší pravděpodobností teplota okolo nuly. Na střídačku si určitě vezmete teplé oblečení, co ale poradíte divákům?
Ať si dají něco teplého do náprsní kapsy.