19.04.2019 | Redakce

Stanislav Hejkal: Nesmíme se bát, musíme mít větší aktivitu dopředu

Před utkáním v Olomouci promluvil trenér Teplic Stanislav Hejkal otevřeně o tom, co žlutomodré aktuálně trápí. „Nesmíme se bát, musíme mít větší aktivitu dopředu,“ říká oblíbený kouč.

V jaké fyzické a psychické kondici jste dvě kole před koncem základní části?
Po fyzické dobře, s psychikou je to trošku horší. Museli jsme po Bohemce analyzovat, co se v utkání s ní stalo. Bylo to fiasko, za nic se neschováváme. Zanalyzovali jsme důvody neúspěchu, pojmenovali jsme je. Tak v krátkosti: Na jaře jsme málo produktivní. Přihrávky a góly mají na starost Hora a Moulis; góly dávají, přihrávají, byly na ně i penalty. Díky nim byla produkce zleva i zprava vyvážená. Moulis je zraněný a Horu přikryli. Přestali jsme dávat góly a já se ptám, kde jsou Jindráčkové, Žitní, Trubačové, tedy ofenzivní hráči. Na tom budeme muset zapracovat. Víme, že dostřídáváme Kuchtou, dal nám tři góly, ale potřebujeme rozložit produktivitu na více lidí, zvlášť, když jsou někteří hráči zranění.

Jakým způsobem realizační tým mužstvo zvedá psychicky?
Hráči ví, jaká je jejich kvalita. Brali jsme si hráče individuálně na videorozbor, ukázali jsme jim, kde jsou příčiny. Musí být víc odvážní. Od začátku tahali za kratší konec. Potřebujeme od hráčů jako je třeba Vondy, aby měli lepší podporu útoku. Měli jsme na podzim zleva Kroba, zprava Horu, Vondráška. Krob chybí, levou stranu máme úplně novou. Nesmíme se bát, musíme mít větší aktivitu směrem dopředu.

Už v neděli v Olomouci tohle budete od hráčů očekávat, že?
Doufám, že se vše zlepší. Musíme teď dobře potrénovat, to není fráze. Musíme dostat do hry Kroba, Ljevakoviće. Moulise do hry ještě nedáváme, to není žádné tajemství. Uvidíme, jak na tom budou Jindráček, Kuchta. Jsme zraněními zdecimovaní. Děláme vše pro to, abychom se zvedli. Nechtěl bych to svádět na šířku kádru, ten máme, jaký jsme chtěli mít. Máme tu dva hráče ze zahraniční, Soungoleho a Lutse, ale Soungole se od začátku neprobojoval do základní sestavy pod čtyřmi trenéry a Lutse jsem od září viděl jen v jednom zápase, má víc odehráno za národní tým. Nevím, jaký pak má smysl mít tu zahraniční hráče, když nám nepomůžou. Vše táhnout čeští hráči, teď už na krev, řekl bych.

Při zmínce o zahraničních hráčích jste nemluvil o Ljevakovićovi, ale toho berete už jako českého hráče, je to tak?
Ano, to už je jasný Čech. (smích). On je zkušený a právě od zkušených potřebujeme větší aktivitu. Je o mně známo, že rád hraji s mladými, ale mládí není zásluha. Potřebuji od nich větší herní výkonnost. Velký prostor mají Trubač a Žitný. Jenže góly nula, přihrávky na gól nula, zakončení nula. To je fiasko. Podepsali se ale pod něj všichni, musíme se zlepšit všichni.

Je tu nový formát, takže formu je potřeba načasovat na play off. Bude to těžké?
Je to novinka. Kdyby byl loňský model, tak už jsme zachráněni a můžeme zkoušet nové prvky, nové hráče. Takhle máme dva body na desítku, ve které chceme být. Když se v ní udržíme, tak dobrý, splnili jsme cíl, ale kdybychom to nezvládli, tak si to musíme rozebrat, zareagovat na to. Myslím si, že teplický kádr potřebuje okysličit. Neříkám, že mladou, nebo zkušenou krví, ale nějaké hráče střední generace potřebujeme.


O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů