17.11.2012 | Martin Kovařík

Sparta Praha - Teplice 1:0 (0:0)

Sváteční večer patřil na Letné zápasu Sparta Praha - Teplice, žlutomodrým na Letné chyběli Kerič s Podaným, křeří hostují ze Sparty, domácím zase vykartovaný Kweuke. Trenér Ščasný tak posunul Rosu na kraj obranné řady, na stopera se postavil Petr Lukáš a na pravou stranu zálohy Egon Vůch.

První poločas neodpovídal postavení obou týmů v tabulce, Teplice totiž Spartě byly vyrovnaným soupeřem, i když domácí měli přeci jen více šancí. Vůbec první velkou měl ve 14.minutě Hušbauer, jehož křižná střela skončila těsně mimo branku. Na druhé straně z protiútoku našel agilní Chovanec Jursu, který střelu placírkou poslal také mimo. Po dvaceti minutách hry pomohla Tomáši Grigarovi tyč po střele Pamiče. Pět minut před přestávkou se pak do vápna prokličkoval Hušbauer, jeho střelu zlikvidoval Grigar. S první poločasem se žlutomodří rozloučili tvrdou střelou Mahmutovič z úhlu.


Do druhého poločasu vstoupila Sparta aktivněji, velkou šanci měl Krejčí, ale výborným vyběhnutím jeho pokus zlikvidoval Grigar. Poté musel Grigar ukázat další parádní zákrok při ráně Hušbauera, střely Přikryla a Matějovského pak mířily mimo. Hostující brankář ale měl práci i nadále, střelu Balaje v 73.minutě chytil těsně před čárou. Čtvrt hodiny před konce se přeci jen osmělili také svěřenci Zdeňka Ščasného, nejprve Ljevakovič tečoval míč do míst, kde je byl připravený Vaclík. Ten následně zlikvidoval také střelu Chovance levačkou. Pak ovšem Sparta znovu začala tlačit a před vápnem Teplic bylo hodně dusno, po jednom z rohových kopů se míč ve skrumáži dostal až k Balajovi, který ho doslova dotlačil do sítě a rozhodl tak o výhře Sparty nejtěsnějším možným rozdílem.

Sparta Praha - Teplice 1:0 (0:0)
Branky:
82.Balaj.
ŽK: 90.Hušbauer - 90.Ježdík.
Rozhodčí: Jílek - Filípek, Urban.
Diváci: 6031.
Sestavy:
Sparta Praha:
Vaclík - Zápotočný, Jarošík, Švejdík, Pamič - Holek, Hušbauer - Kadeřábek (61.Přikryl), Matějovský (90.Jirásek), Krejčí (89.Skalák) - Balaj.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Lüftner, Rosa - Jursa (69.Dolejš), Ljevakovič (88.Melunovič) - Vůch (57.Ježdík), Jarolím, Chovanec - Mahmutovič.