Seriál o partnerech: Bílinská kyselka

Novým generálním partnerem klubu, jehož logo mohou fanoušci vídat na přední straně dresů se stala společnost Bohemia Healing Marienbad Waters, která stáčí klasické české lázeňské prameny Bílinskou kyselku, Rudolfův pramen a Zaječickou hořkou. O partnerství s teplickým fotbalem jsme hovořili s ředitelem BHMW a.s. Vojtěchem Milkem.

Vaši společnost jako našeho dlouhodobého partnera fanoušci dobře znají, ale co je ve vaší společnosti nového?
S radostí můžeme oznámit, že jsme v minulém týdnu zahájili v Mariánských Lázních obdobnou rekonstrukci jako máme za sebou v Bílině. Nadále také pokračujeme v rozšiřování trhů do míst, kde byla Bílinská před sto lety jako doma. Tedy do Maďarska, Anglie, Itálie, Skandinávie a ostatních.

Pro letošní sezónu jste se posunuli do pozice generálního partnera, co vás k tomu vedlo?
Samozřejmě máme klub v srdci. A také cítíme že klub má potenciál a kvalitní vedení.

Co plánujete generálním partnerstvím propagovat?
Chceme propagovat, že pití našich lázeňských pramenů je zcela současná věc, kterou můžeme zažívat každý den. Hrdě propagujeme celou lázeňskou tradici našeho světově prosnulého lázeňského města.

Co vám spolupráce s teplickým fotbalem přináší?
A právě toto propojení je důležité. Chceme aby lidé opět vnímali naše lázeňské prameny jako národní bohatství na které můžeme být pyšní. Současné mínění o našich lázeňských pramenech je ještě dost ovlivněno dehonestací za socializmu kdy byl jejich světový věhlas prakticky cenzurován.

Jak vy osobně prožíváte zápasy žlutomodrých?
Zápasy prožíváme samozřejmě emotivně. Ve firmě samozřejmě ve volných chvílích vládne fotbalová atmosféra.

Jaký je váš oblíbený hráč?
Určitě Admir Ljevaković, jehož pracovitost léta vnímám. Samozřejmě se nám líbí celý tým pod vedením trenéra Šmejkala.

V loňské sezóně chybělo jen krůček k evropským pohárům, jak se těšíte na sezónu nadcházející?
Tešíme se. Také budeme zvědaví, zda investice pražských S byla adekvátní a zda se jim to vyplatí.

Předpokládám, že i vaše společnosti, díky mezinárodnímu přesahu, by se právě v evropských pohárech ráda prezentovala...
Samozřejmě že budeme jen rádi. Navíc si myslíme, že spojení Teplického fotbalu s legendárními prameny které hrály tak významnou roli v budování tradic Teplického lázeňství je více než logické.

Co byste závěrem popřál FK Teplice?
Rád bych popřál mimo jiné i vstup dalšího strategického partnera. Víme, že peněz je ve sportu vždy málo a velké ambice jdou ruku v ruce s velkými investicemi.