Seriál o partnerech - ACTIVA

V seriálu o partnerech FK Teplice dostává prostor společnost Activa, konkrétně její regionální ředitel Jan Lukáš. Activa je teplickému fotbalovému klubu partnerem už dvě desetiletí, Lukáš je fanouškem „žlutomodrých“ daleko déle. V následujícím rozhovoru se řeč točila o zmiňovaném partnerství, Lukáš představil společnost Activa a také prozradil leccos o sobě.

Představte, prosím, společnost Activa.
Activa je významná česká společnost, která obchoduje s kancelářskými potřebami, ale nejen s nimi. Nabízí také široký sortiment občerstvení a úklidových prostředků.

Náš rozhovor vzniká už v září, což je měsíc školáků. Vy nabízíte i vše pro dítka školou povinné.
Ano, školní potřeby jsou dalším sortimentem, který poskytujeme. A to nejen v severních Čechách, ale také v celé České republice. S tímto sortimentem jsme začali teprve nedávno. Usoudili jsme totiž, že ve školních potřebách je určitá díra na trhu. Je jich tu hromada, ale většina pochází z dovozu z Číny. My se zaměřili především na kvalitně vyrobené české školní potřeby. Zároveň se soutřeďujeme na ty nejprestižnější výrobce ze západní Evropy. Jde o komunitu, která nám dělá radost. Doufám, že udělá radost i fanouškům, hlavně pak maminkám mladých fotbalistů.

Jak vypadá práce vaší společnosti? Jezdíte vy za zákazníky, nebo zákazníci chodí na pobočky?
V dnešní době, která je uspěchaná, máme tým obchodních zástupců, kteří pravidelně navštěvují stávající zákazníky, ale jejich úkolem je i vyhledávat nové partnery, kteří by s námi chtěli navázat spolupráci.

Jak vlastně vznikla spolupráce společnosti Activa a FK Teplice?
To se musím vrátit do historie o dvacet let zpátky. Byli jsme mladí a aktivní sportovci. Chtěli jsme se finančně podílet na podpoře sportovních klubů. Já jsem Ústečák, FK Teplice fandím od malička. Chodil jsem na zápasy se svým dědou i tatínkem. To spojení se nabízelo samo. Tak to celé začalo.

Spolupráce nadále spolupracuje. Za to jsme na Stínadlech rádi. Jak probíhá?
Doufám, že je oboustranně výhodná. My se zviditelníme na reklamních plochách, na velké tabuli a LED panelech okolo trávníku. FK Teplice nám v mnoha věcech pomáhá. Například se dělají setkání partnerů, a to nevšední formou. Ať už na golfu, nebo při dalších nevšedních setkáních. Je to pro nás obrovská příležitost navázat nové obchodní kontakty. I to je důvod, proč partnerství s klubem trvá tak dlouho.

Vy jste ve firmě regionálním ředitelem. Přibližte nám svůj post.
Ve fotbalové terminologii je to pozice trenéra, nebo stopera. Regionální ředitel by zkrátka měl mít přehled o všem, co se na hřišti děje. Je to takový kontrolor; člověk, který motivuje svůj tým, udává mu směr.

Bylo tomu tak vždy? Nebyl jste v minulosti více ofenzivnější?
Před 20 lety jsem byl plný elánu, byl jsem útočník, zajímaly mě spíš góly. Postupem času jsem dospěl do pozice stopera, což je logický proces, pro spoustu fanoušků to bude pochopitelné. Ono to tak je i na hřišti. Mladí kluci se ženou za góly, ale v týmu vždy musí být někdo zkušenější, kdo to koordinuje.

Už jste zmínil, že jste aktivní sportovec a také fanoušek Teplic, to z vás sálá. Jaké sporty děláte?
Miluju fotbal. Jsem ale sportovec tělem a duší. Dělám všechny druhy sportů. Ale fotbal je pro mě jednička.

Máte v teplickém týmu oblíbence?

Mému srdci byl je a bude nejblíž Pavel Verbíř. Pavel byl vždy srdcem i tělem Tepličák. Jako malý kluk jsem mu fandil. Je mi strašně příjemné, že zůstal v Teplicích i po konci aktivní kariéry.