Šel jsem do toho po hlavě, líčí hrdina Mareš

A zase ten Mareš! Mareš, postrach ligy! Novinové titulky se předhání v superlativech, Jakub Mareš dává gól za gólem. Už jich dal šest. Naposledy rozhodl v Opavě, kde na konci zápasu rozhodl o výhře Teplic 1:0.

Jaké máš po vítězném utkání pocity?
Skvělé! Máme tři body. Bylo to bláznivé utkání, pro diváka dobrý. Pomohlo mu počasí, bylo to díky dešti rychlejší, víc to jezdilo, šance byly na obou stranách. I diváci byli skvělí. Byl to dobrý zápas!

Trávník byl ve skvělém stavu po celý průběh utkání, i když hodně pršelo. Překvapilo tě to?
Klobouk dolů! Hřiště bylo fantastický, i když pořád pršelo. Trávník se moc netrhal. Fotbal podle toho vypadal.

Ty už si měl dvě velké šance v první půli, ale brankář Fendrich ti je chytil.
Asi to šlo dát víc k tyči, ale brankář dvě tutovky chytil dobře. Nakonec mu to vypadlo, štěstí se k nám obrátilo čelem. Přitom jsme se v závěru strachovali, protože jsme dohrávali bez Shejbala a pak i bez Péti Mareše, když už nám docházely síly.

Ta rozhodující trefa ani nepřišla po šanci. Ale vyplatilo se jít pořád za míčem, sledovat gólmana.
Šel jsem do toho po hlavě, i když na blind. Věděl jsem, že Péťa Mareš bude střílet na přední. Štěstí pomohlo. Zaplaťpánbůh za to!

Vyloučení byla velkou komplikací?
Škoda toho Máry. Byla to druhá žlutá za faul na půlce. Naštěstí až na konci zápasu. Uskákali a odkopali jsme to. Věděli jsme, že Opava takhle hraje.