Ruben Droehnle: Je to pro mě pocta podepsat smlouvu v Teplicích

Dvaadvacetiletý francouzský obránce Ruben Droehnle se dnes stal první posilou FK Teplice pro zimní pauzu. S týmem nyní trénuje a už vyhlíží možnost nastoupit také do zápasů.

Jaké jsou pocity po přestupu do Teplic?
"Cítím se velmi dobře, jsem moc šťastný, že můžu být tady. Je to pro mě pocta podepsat smlouvu v Teplicích. Věřím, že pomůžu týmu a půjdeme nahoru. Moc se těším, že budu moci hrát za tento klub."

Zatím s týmem jen trénuješ, těšíš se až budeš moct začít hrát také zápasy?
"Máme za sebou několik společných tréninků, všechno bylo super. Už se moc těším až budu moct hrát zápasy."

Popiš fanouškům svou dosavadní kariéru...
"Začal jsem kariéru ve Štrasburku, což je klub hrající nejvyšší soutěž ve Francii. V patnácti jsem přestoupil do Lille, kde jsem podepsal profesionální smlouvu a nyní přicházím do Teplic."

Jak by ses charakterizoval jako hráč?
"Jsem technický hráč, mám velmi dobrou levou nohu. Jsem střední nebo levý obránce, takže můžu hrát na dvou pozicích."

Jaký post ti nejvíc sedí?
"Raději hraju stopera, ale nemám problém hrát ani levého obránce."

Jak na tebe teplický klub zapůsobil?
"Klub vypadá výborně, moc se mi líbí atmosféra v klubu. Moc se těším až budu moct hrát, hráči jsou výborní, stejně tak vedení klubu a trenér, všechny pocity jsou super."

Jak se ti líbí Teplice jako město?
"Zatím toho o městě moc nevím, bydlím na hotelu hned vedle stadionu a nemám auto. Až za mnou přijede moje přítelkyně, tak určitě projdeme celé město."