Reprezentace U20 se na Stínadlech střetla s Anglií

Národní tým do dvaceti let se dnes představil na Stínadlech proti stejně starému týmu Anglie. České mladíky na teplickém stadionu přivítala návštěva přes 3,5 tisíce diváků, z čehož téměř 2500 byly děti ze škol a klubů, které vytvořily výbornou atmosféru, jaká rozhodně není na zápasech mládežnických reprezentací zvykem.

Už v první minutě se český tým i diváci na tribunách dožadovali pokutového kopu po faulu na jednoho z českých hráčů, ale píšťalka rozhodčího Klímy zůstala němá. Na druhé straně naopak Vlček skluzem sestřelil Raka-Sakyi a tentokrát se pískalo, jenže Anjorin poslal míč mimo. Jenže i přesto se Anglie o pět minut později prosadila, Azeez poslal míč po ztrátě českého týmu krásně do branky z hranice vápna. Vyrovnat mohl Ryneš ve dvacáté minutě, ale pálil mimo.

Po změně stran se Anglie rychle prosadila i podruhé, když Stansfieldova dorážka s velkým štěstím proskákala do branky. A v 70. minutě už to bylo 0:3, když Anjorin skluzem dopravil do sítě přízemní centr Rogerse. Anglie pak ještě dokázala dát další dvě branky zásluhou Rogerse a Hilla, ovšem i za stavu 0:5 Stínadla dál neúnavně fandila a v nastaveném čase se málem dočkala i zasloužené branky, jenže Pojezný nedokázal dopravit míč do sítě.

"Chtěl bych v první řadě poděkovat fanoušků, kteří nám vytvořili výbornou atmosféru a teplickému klubu, že jsme tu mohli utkání sehrát. Pozvat sem děti ze škol a klubů byl skvělý nápad a atmosféra byla opravdu skvělá," děkoval po zápase fanouškům trenér reprezentace U20 Jiří Žilák.

ČR U20 - Anglie U20 0:5 (0:1)
Branky:
15. Azeez, 49. Stansfield, 70. Anjorin, 76. Rogers, 83. Hill.
Karty: 89. Azeez (ENG).
Neproměněná penalta: 9. Anjorin (ENG).
Sestavy:
Česko:
Stejskal – Hošek (80. Koželuh), Gabriel, Vlček (60. Pojezný), Suchomel – Křišťan (34. Icha), Pudhorocký (80. Jonáš) – Ryneš (60. Šebrle), Novák (80. Douděra), Jaroň (60. Tkáč) – Krobot (60. Smékal).
Anglie: Trafford (81. Cox) – Hayden, Wood (46. Hill), Branthwaite, Lawrence – Clarkson – Anjorin (72. Bate), Azeez – Rak-Sakyi (56. Philogene-Bidace), Stansfield (72. Greenwood), Rogers.