27.07.2020 | Redakce

Rekonstrukce trávníku na Stínadlech začala

Dnes od rána se na Stínadlech rozběhla rozsáhlá rekonstrukce trávníku a především podloží pod trávníkem, která by měla vyřešit problémy s hrací plochou, jenž teplický klub trápily v zimních měsících.

Stroje vjely na teplický trávník okolo jedenácté hodiny dopolední a postupně budou odstraňovat jednotlivé vrstvy hrací plochy. "Sondy během uplynulé sezóny odhalily, že podloží pod hřištěm je ve špatném stavu a nepropouští vodu, proto byla plocha v případě rozsáhlejších dešťů podmáčená," říká k problému tiskový mluvčí Martin Kovařík.

Rekonstrukce samotné hrací plochy bude trvat přibližně do 22. srpna, kdy by měla skončit pokládka travních koberců. Poté bude pokračovat práce na prostorech za postranními čarami, kde nově bude umělá tráva místo přírodní. Ta by měla být dokončena o týden později. První dvě kola nového ročníku, který odstartuje o víkendu 22. srpna, by tak teplický tým měl odehrát na hřištích soupeřů. "Po těchto dvou kolech navíc přijde na řadu reprezentační přestávka, poprvé na domácí půdě bychom se tak měli představit až kolem 12. září," dodává Kovařík.

FotogalerieO2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů