Proběhla tisková konference před startem jara

Tradiční předligová tisková konference dnes proběhla v press centru AGC Arény Na Stínadlech. Zúčastnili se jí předseda představenstva Pavel Šedlbauer, ředitel klubu Petr Hynek, sportovní ředitel Štěpán Vachoušek a hlavní trenér Stanislav Hejkal.

"Jako obvykle bych chtěl říct, že klub je pro následující období finančně zajištěný. Pokud bych se měl ještě více vrátit k průběhu podzimu, tak úvod se nám sice podařil, ale poté přišla série špatných výsledků, proto jsme se rozhodli ke změně na postu trenéra i sportovního ředitele. Jak se ukázalo v závěru podzimní části, tak jsme udělali dobré rozhodnutí. Mužstvo se zvedlo a je ve středu tabulky, kde bychom rádi zůstali i během jara. Dlouhodobě chceme usilovat o poháry, kam vede cesta i přes domácí pohár, přestože tam máme Spartu, což je těžký los," řekl na úvod předseda představenstva Pavel Šedlbauer.

Ke kádru se vyjádřil trenér Stanislav Hejkal a sportovní ředitel Štěpán Vachoušek: "Kádr je takový, jaký jsem chtěl mít. Posílili jsme Honzou Kuchtou, kterého jsme dlouhodobě sledovali a chtěli do týmu. Ještě bychom uvítali hráče, který by nám kvalitou pomohl a navíc byl nadějí do budoucna. Například nějakého hráče ze Sparty, pokud by někoho uvolnila," říkal teplický lodivod a člen teplické Síně slávy Štpěán Vachoušek ho doplnil: "Jsem samozřejmě v kontaktu s Tomášem Rosický, se kterým se dlouho známe, ale Sparta zatím nechtěla pouštět žádné hráče na hostování, tak že uvidíme. Do 22. února je zatím čas."

Po podzimních komunálních volbách to vypadá, že se blýská na lepší časy také ve spolupráci s teplickou samosprávou. "S městem jsme absolvovali několik jednání. Jednali jsme o rozšíření naší spolupráce, tak aby byla spolupráce mezi městem a klube užší než je doposud. Nyní jsme poslali městu návrh memoranda na spolupráci. Věříme, že by se na jeho základě mohla rozvinout a být intenzivnější," vysvětluje ředitel klubu Petr Hynek.

S absolvovanou přípravou je spokojený trenér Stanislav Hejkal a věří, že jeho tým je připravený na start ligové soutěže v sobotu na Slavii: "Příprava byla taková, jak jsme si naplánovali. Na Kypru jsme chtěli hrát jen dvě utkání, abychom nejdříve na přírodní trávě trénovali, což se podařilo. Zvládli jsem i přechod z Kypru do zimy, která panuje tady v Čechách." Malé vrásky teplickému kouči dělá složení útoku v sobotním utkání: Malinká komplikace je dohoda klubů v případě Kuchty a zranění Jindráčka, ale jednu až dvě varianty do útoku máme, navíc disponujeme variabilitou rozestavení, takže myslím, že připraveni jsme," dodává Stanislav Hejkal.