Proběhl druhý ročník galavečeru Sklář roku

Druhý ročník galavečeru Sklář roku proběhl dnes v podvečer na teplickém stadionu, celý se odehrál v přímém přenosu na Facebookové stránce FK Teplice, kde ho moderoval Petr Říbal.

Udělovaly se ceny v různých kategoriích napříč mládežnickým úsekem, ale došlo také na ocenění fair play nebo za celoživotní přínos teplickému fotbalu. Přehled jednotlivých oceněnění najdete níže pod článkem.

Nejlepší žákyně:
Anna Čápová
- jedna z tahounek týmu, důrazná obránkyně, hecýřka, která si velice dobře rozumí s míčem. Fotbal nade vše zbožňuje a nevynechá žádný trénink. Má na sebe vysoké nároky, protože chce být stále lepší a lepší. Její tým na ní spoléhá a ona mu to oplácí svým přístupem nejen na hřišti, ale i mimo něj.
Nominované: Máša Iarosh, Anna Čápová, Adéla Kratochvílová

Nejlepší žena a dorostenka:
Lenka Galbavá
- neskutečně pracovitá středopolařka, která svým krátkým vedením míče připomíná argentinského kouzelníka Messiho. Lenka si s míčem opravdu rozumí a díky tomu je u mnoha rozhodujících momentů pro tým. Je velice důležitou členkou týmu a pro holky se snaží na hřišti udělat vždy maximum. Má vysoké nároky na sebe i na své okolí a neustále se snaží zdokonalovat.
Nominované: Tereza Bolfíková, Lenka Galbavá, Tereza Pazderová

Nejlepší mladší žák:
Josef Port
– tvořivý a kreativní hráč, který svou poctivostí a přístupem v tréninku se stal lídrem týmu na hřišti i mimo něj. Vítězný typ.
Nominovaní: Josef Port, Adam Vlček, Jan Hájek

Nejlepší starší žák:
Jonáš Bzura
- tvořivý a kreativní hráč, který patří k lídrům týmu na hřišti i mimo něj.
Nominovaní: Jonáš Bzura, Kryštof Hloušek, Daniel Heidenreich

Nejlepší mladší dorostenec:
Matyáš Korselt
– v mladších žácích přestoupil z našeho partnerského klubu děčínské Fotbalové akademie Petra Voříška. Odtud si přinesl velmi dobré technické dovednosti, které doplňuje velkou herní inteligencí se smyslem pro kombinaci a kreativitou. Svými výkony patřil k tahounům svého družstva a podílel se na úspěších týmu v soutěži, v Albim Cupu i v Memoriálu Vlastimila Marečka.
Nominovaní: Matyáš Korselt, Tadeáš Vachoušek, David Köstl

Nejlepší starší dorostenec:
Jakub Emmer
– svými výkony zaujal trenéry A týmu a řekl si o posun do dospělé kategorie a tréninkového procesu A týmu. Mezi největší přednosti patří vysoká úroveň technické vybavenosti a dynamický pohyb bez míče i s míčem. Velkou předností je zároveň i kreativita.
Nominovaní: Jan Liška, Jakub Emmer, Lukáš Četverik

Cena Fair play:
Tadeáš Vachoušek
- na finálovém turnaji Memoriálu Vlastislava Marečka odvolal penaltu, kterou rozhodčí odpískal po jeho střetu s brankářem, ale sportovně přiznal, že se o faul nejednalo.

Cena Františka Arnolda - kategorie trenér roku:
Ladislav Jamrich
– trenér dorosteneckého týmu U16, který dovedl do finálového turnaje Memoriálu Vlastislava Marečka, získal s týmem i 2. místo v mezinárodním turnaji na Albim Cupu.
Nominovaní: Daniel Kail, Ladislav Jamrich, Jiří Tyl

Cena za celoživotní přínos teplickému fotbalu:
František Cerman
– ocenění in memoriam, trenér který dovedl Teplice 2x do nejvyšší soutěže. Kromě toho vedl také mládežnické týmy a byl sportovním ředitelem klubu.
Petr Moravec – dlouholetý funkcionář FK Teplice, který byl sportovním ředitel i sekretářem klubu a v jeho barvách působil několik desítek let.