Přijďte 28. května na Stínadla podpořit charitativní akci Run and Help

V úterý 28. května po celý den (8:00 – 18:00 hod.) bude probíhat na stadionu FK Teplice znovu charitativní akce Run and Help, kterou pořádá klub ve spolupráci s Kontem Bariéry. Letos navíc akci podpoří svoji účastí i hokejisté HC Vervy Litvínov, čerstvé házenkářské šampiónky DHK Baník Most či kompletní reprezentace ČR v házené žen.

Každý rok se do charitativního běhu zapojují tisíce nadšenců, jimž není lhostejný osud druhých. Jsou mezi nimi party přátel, zaměstnanci a také studenti, kteří chtějí drobným finančním obnosem pomoci svým handicapovaným spolužákům (většinou přispívají 20 – 50 Kč).

Přijďte i vy letos na teplický stadion na Stínadlech spojit příjemné s užitečným a společně podpořme ty, kteří to opravdu potřebují. Nikdo nezávodí, časy se neměří, vítězové jsou všichni.

Kromě běhání pro dobrou věc a přispěním těm, kterým se rozhodnete pomoci, máme pro Vás v tento den připravenou i celou řadu dalších zajímavých akcí jako například:
- Šance setkat se osobně s těmi, kterým se bude pomáhat či možnost zakoupit si červené nosy od KB.
- Prohlídku stadionu FK Teplice (včetně veškerého zázemí, šaten a týmu, síně slávy, atd.).
- Možnost pro školy navštívit nedaleký Biopark - předem třeba rezervovat, max. skupina 30 osob, prohlídka začíná vždy v celé hodiny (od 10 – 14 hodin), vstupné na osobu 20 Kč.
- Kulturní program (např. vystoupení dětského hudebního souborů teplické Arkadie).
- Na každého navíc čeká i malý dárek od Konta Bariéry

Celý výtěžek z Run and Help v Teplicích poputuje na nákup zdravotních pomůcek pro tři handicapovaných děti z Ústeckého kraje. Vedle toho dnes odstartovala i e-aukce vybraných originálních dresů týmů FK Teplice, HC Verva Litvínov, DHK Most a reprezentace ČR v házené žen, jejíž celý výnos půjde též na pomoc níže uvedených dětí.

Komu můžete pomoci:
Radečkovi z Mostu

Tento osmiletý chlapec bohužel již od svého příchodu na svět musí bojovat s řadou velmi nelehkých zdravotních obtíží, včetně epileptických záchvatů. I k lepší léčbě epilepsie by mu mohly pomoci speciální přístroje, které však pojišťovny v ČR nehradí.

Kamílkovi z Roudnicka

Kamílek má kombinované postižení. Kvůli diagnóze hydrocefalu má voperovaný tzv. shunt odvádějí hromadící se mozkomíšní mok. V devíti měsících Kamilovi přibyly další diagnózy jako epilepsie, centrální porucha zraku, mentální retardace a částečné ochrnutí. Díky velké péči svých milujících rodičů a komplexní profesionální péči okolí (od neurologů až po paní učitelky ze speciální MŠ) nejen, že začal mluvit, ale v loňském roce se naučil i lézt po čtyřech. Jeho rodiče nepřestávají věřit, že i díky Vaší pomoci na komplexní rehabilitaci jednou začne i sám chodit.

Rozárce z Teplicka

Tato patnáctileté dívka má souběžné postižení (mentální a sluchové). Rozárku vychovává ji její babička a letos končí studium na Základní škole Arkádie, o.p.s. v Teplicích. I když je schopná částečně odezírat, tak by jí velmi pomohlo (a to nejen při jejím dalším studiu na Praktické škole Arkádie), kdyby si mohla pořídit účinnější naslouchadla.