Předposlední venkovní utkání odehrajeme v Hradci Králové

Předposlední zápas této sezóny na hřišti soupeře odehrají tepličtí fotbalisté v rámci 27. kola v Hradci Králové, který ze všech sil usiluje o záchranu v nejvyšší soutěži. Žlutomodří naopak ještě bojují o evropské poháry, dá se proto čekat velká bitva o všechno. „Pro nás by jakákoliv ztráta znamenala, že by to s Evropou bylo špatný. Jedeme proto do Hradce vyhrát. Víme, že on musí, pokud se chce zachránit. Bude to proto hodně těžký zápas,“ říká Jan Krob, levý bek Tepličanů, nejlepší nahrávač ligy.

Situace Votroků je vážná, čtyři kola před koncem jsou na předposlední příčce, na čtrnácté místo, které nyní okupuje Jihlava a které znamená účast v ePojisteni.cz lize i pro příští sezónu, ztrácejí dva body. „Po prohře v Karviné měli hráči hlavy hodně dole. My jsme tam podali velmi dobrý výkon, možná jeden z nejlepších v letošním ročníku, ale výsledek je takový, jaký je. To nám všem samozřejmě nepřidá. Na druhou stranu, pokud si máme vzít něco pozitivního, dali jsme dva góly a na to budeme chtít v domácím zápase navázat. Všichni do jednoho chceme již na Malšáku vstřelit góly!“ tvrdí kouč Hradce Bohuslav Pilný.

Hradečtí s Teplicemi prohráli naposledy v říjnu 2010. „Jestli jsou pro nás oblíbený soupeř? Z tohoto pohledu se to asi dá říct. Ovšem druhým pohledem jsou jejich jarní výsledky, kdy Teplice mají jednu z nejstabilnějších výkonností ze všech týmů ePojisteni.cz ligy. Samozřejmě v naší pozici bude zápas složitý a bude o maličkostech. My již nemáme kam uhýbat a nic jiného než vítězství, nebereme,“ velí Pilný svém týmu vyhrát.

Teplice jsou ale proti, na jaře z deseti zápasů ztratily jen jediný! V této skvělé jarní bilanci chtějí pochopitelně pokračovat i ve východočeské metropoli, přestože se jim vlivem událostí a výsledků minulého dveře do pohárové Evropy trošku přivřely, na čtvrtou Mladou Boleslav ztrácejí čtyři body, mají s ní ale horší vzájemnou bilanci.„Ještě neházíme flintu do žita, jsou před námi čtyři kola, ve hře je dvanáct bodů. Boleslav má těžký los, budeme bojovat do posledního kola!“ vzkazuje na východ Alois Hyčka, který se v minulém kole po čase vrátil do základní sestavy Sklářů. „Víme, že v Hradci to bude o bojovnosti. Chceme se domácím v bojovnosti vyrovnat a přidat i fotbalovost,“ přidává.

Zápas FC Hradec Králové – FK Teplice začíná na Všesportovním stadionu Malšovice v neděli v 17 hodin.