Přátelské utkání: Teplice - Žižkov 1:0 (0:0)

Teplický tým odehrál dnes večer generálku na FORTUNA:LIGU proti Viktorii Žižkov. V základní sestavě se ukázala trojice nováčků Šimon Gabriel, Ondřej Mazuch a Ruben Droehnle, kteří se postavili na pozice stoperů, protože trenér Radim Kučera zkoušel rozestavení 3-5-2. Kapitánskou pásku si při svém prvním startu za Teplic oblékl Ondřej Mazuch.

První náznak příležitosti v utkání zaznamenal po čtvrthodině hry hlavou Patrik Žitný, ale míč jen tečoval nad branku. Vzápětí to Žitný zkoušel znovu hlavou, tentokrát pěkný centr od Rubena Droehnleho poslal těsně vedle levé tyče. Právě Droehnle se dostal k ofenzivnímu výpadu v 26. minutě a tvrdou ranou řádně provětral rukavice Karla Hrubeše. V závěru prvního poločasu to žlutomodří zkoušeli centry ze stran, ale vždy chyběl malý kousek k tomu, aby je někdo usměrnil do branky.

Po změně stran měl v 54. minutě obrovskou šanci Patrik Žitný, kterého samotného před brankářem našel Řezníček, jenže Žitný trefil pouze brankáře. Žitný se však za svůj "hřích" vykoupil o patnáct minut později, kdy ho našel na penaltě Martin Macej, Žitný se uvolnil a zavěsil pod břevno. Po centru Hyčky mohl druhou branku přidat Macej, ale trefil pouze břevno, dorazit míč se nepovedlo ani Radostovi. První velkou šanci měl Žižkov až dvě minuty před koncem, kdy Bezdička trefil tyč branky Jana Čtvrtečky, který v 60. minutě plánovaně nahradil Tomáše Grigara. V samotném závěru teplický tým ještě přežil závar v domácím vápně a připsal si tak výhru 1:0.

Teplice - Viktorie Žižkov 1:0 (0:0)