Přátelské utkání: Teplice - Hradec Králové 0:1 (0:1)

Teplický tým vstoupil do letní přípravy porážkou s Hradcem Králové, který v zápase v Roudnici zvítězil branku Dvořáka z deváté minuty 1:0. Ve žlutomodrém dresu už se představila také posila z Atalanty Bergamo David Heidenreich, který přišel na roční hostování.

První velká šance utkání hned skončila brankou, když Dvořák zužitkoval zpětnou přihrávku a překoal Plachého. Na druhé straně pálil po závaru mimo v 18. minutě Moulis. Stejný hráč si naběhl po půlhodině hry také na centr Černého, ale opět zamířil jen mimo branku. Hradec mohl navýšit vedení o dvě minuty později, po závaru však vytáhl parádní zákrok Plachý. Dobrou příležitost k vyrovnání měl ve 35. minutě Moulis, jenže přímý kop poslal jen do rukavic hradeckého brankáře.

Hned po změně stran to z dálky zkusil Daniel Trubač, ale ani on nepřekonal gólmana Hradce. Podobně jako v prvním poločase Moulis to zkoušel v tom druhém z přímého kopu Mareš, jenže se stejným výsledkem. Trubač to opět zkoušel po hodině hry, jenže opět bez gólového výsledku. Neprosadil se ani Hradec, jehož příležitost z hranice vápna mířila nad branku. Krátce před koncem to ještě zkoušel Admir Ljevaković z dálky, přízemní ránu hradecký brankář zkrotil, zápas tak skončil porážkou Teplic 0:1.

"Byl to klasický zápas na úvod přípravy s množstvím nepřesností. Chtěl jsem dát příležitost kompletnímu kádru, od příštího týdne už však začneme finalizovat sestavu a připravovat se na start ligové soutěže," řekl po zápase trenér Stanislav Hejkal.

Teplice - Hradec Králové 0:1 (0:1)
9. Dvořák.
Sestava Teplic:
1. poločas:
Plachý - Vondrášek, Heidenreich, Mareček - Nazarov - Černý, Žitný, Trubač, Radosta - Řezníček, Moulis.
2. poločas: Plachý - Nazarov, Heidenreich (65. Ljevaković), Hýbl - Kodeš - Paradin, Emmer, Trubač, Hyčka - Mareš, Kozák.