Poslední domácí zápas v sobotu obstará Zlín

​V posledním domácím ligovém utkání roku 2019 přivítají v sobotu od 14.30 hodin Teplice v AGC Aréně Na Stínadlech FC Fastav Zlín, svého souseda v tabulce FORTUNA:LIGY. „Sklářům“ půjde o hodně, už pět zápasů v řadě totiž nezvítězili.

Situace žlutomodrých není v tabulce dobrá. Desáté místo, které zaručuje účast ve skupině bojující o účast v play off o Evropskou ligu, se jim po sérii nezdarů vzdaluje. Navíc se jim nebezpečně začínají přibližovat týmy na místech, která slibují boj o holé přežití. „Jsme v situaci, kdy musíme nutně vyhrát!“ ví trenér Stanislav Hejkal. „Utkání se Zlínem dáváme velkou důležitost. Máme jen o bod víc než on. Tři body by byly skvělé. Pak jedeme do Plzně, i tam budeme chtít bodovat,“ zamýšlí se před závěrečnými dvěma koly stoper Teplic Jan Knapík, který si před týdnem v Mladé Boleslavi odbyl prvoligovou premiéru.

Trenér Hejkal ho chválil, tříminutový kolaps mu ale v hlavě způsobil zmatek. „Uzdravil se Jeřábek, dobrý výkon podal Knapík. Shejbal měl v Mladé Boleslavi věci, o kterých jsem mluvil na pozápasové tiskovce. Stalo se… Už jsem ho podrobil tvrdé kritice, ale nezatratíme ho, chceme mu pomoct. Uvidíme, s jakými jmény proti Zlínu v obraně nastoupíme.“

Tepličtí podle Hejkala budou chtít zlepšit i útočnou fázi, před svými fanoušky totiž nejsou tak nebezpeční, jak by si jejich kouč představoval.

Zlín má nejtěžší období za sebou, v průběhu podzimu nevyhrál dokonce devětkrát v řadě. Z posledních pěti duelů ale padl pouze jednou, celkem v nich vytěžil 8 bodů. Za zlepšení vděčí bojovnému stylu hry, který v posledních zápasech praktikuje. „Od začátku sezony jsme se snažili hrát fotbal, ale zjistili jsme, že bodů nám to moc nepřinášelo. Tak jsme to zjednodušili. Před týdnem derby proti Slovácku jsme se chtěli soustředit více na obranu, což bylo na hřišti vidět. Nakonec nám to vyneslo vítězství, i když to neznamená, že se toho budeme držet. Ale v některých fázích zápasu se to musí zjednodušit,“ říká zlínský Petr Jiráček.

Tepličtí potřebují tři body jako sůl. K nim jim můžete pomoct i vy, tepličtí fanoušci. Přestože v hledišti bude pravděpodobně velká zima, neváhejte, a přijďte podpořit žlutomodré hochy. Trenér Hejkal má pro vás radu, jak nepříjemné počasí přežít: „Vezměte si do náprsní kapsy něco teplého,“ naznačuje, že například slivovice v placatici je určitě dobrým řešením.

Partnerem utkání Teplice – Zlín je pivovar Velké Březno, který hrdě shlíží z břehu Labe více než 260 let. Mistři svého řemesla v pivovaru se spoléhají na intuici, poctivou ruční práci a kvalitní místní suroviny – vše zde má svůj čas, neboť dobré věci nelze uspěchat. A tak se i vy nechte unášet příběhem piva, jež se řídí zákony staré školy. Březňák, pivo staré školy. Brány pivovaru pro Vás otevíráme každou sobotu od 14:30.

Partnerem důležitého zápasu je rovněž společnost Český porcelán Dubí, světoznámý výrobce porcelánu s cibulovým dekorem. Nabízí užitkový, dekorovaný a hotelový porcelán ve vysoké kvalitě za příznivé ceny.