Pokračoval cyklus besed Žlutomodré vzpomínky

V úterý 18. února se na teplických Stínadlech uskutečnila další beseda cyklu Žlutomodré vzpomínky s legendárními bývalými hráči našeho klubu. Beseda byla opět realizována ve spolupráci s nejvýznamnějšími teplickými seniorskými organizacemi.

Ve velmi příjemné atmosféře v klubovém press centru více než hodinu zavzpomínali na své působení v Teplicích, stejně jako na to co jim fotbal dal či vzal, Václav Kameník, Antonín Rosa starší a Pavel Verbíř.
Před vlastní besedou čekala na teplické seniory znovu i prohlídka zákoutí teplického stadionu (včetně Síně slávy či kabiny A týmu) se zasvěceným výkladem současného vedoucího A týmu Pavla Verbíře.

Děkujeme všem třem našim legendám nejen za to, že přijali naše pozvání, ale zároveň i že velmi trpělivě a s velkým životním nadhledem odpovídali na všechny otázky. Náš klub si velmi váží svých bývalých hráčů a bude se snažit i nadále hledat další cesty k jejich těsnému propojení s klubem, neboť jsou trvale nedílnou součástí naší "žlutomodré rodiny".

„V případě, že projeví i další naši fanoušci o besedy s legendárními hráči našeho klubu zájem, tak velmi rádi v blízké době pro ně tuto akce i s případnou prohlídkou klubového zázemí znovu uspořádáme," říká závěrem Martin Kovařík, manažer marketingu a PR FK Teplice.

S kým se v úterý na Stínadlech besedovalo:

Václav Kameník (* 1941) - je bývalý teplický brankář, který odchytal za Teplice 97 soutěžních zápasů, z nichž přesná polovina byla v nejvyšší fotbalové lize. Svoji premiéru v soutěžním zápase v dresu Teplic si odbyl v říjnu 1962, naposledy stál v teplické brance v září 1970.

Antonín Rosa (* 1958) - je bývalý útočník, který v československé lize hrál kromě Teplic i za Bohemians Praha a Škodu Plzeň. V lize nastoupil celkem ve 45 utkáních a dal 17 gólů (z toho 9 jich bylo v dresu Teplic). Poprvé debutoval v teplickém dresu v březnu 1982.

Pavel Verbíř (* 1972)
– odehrál celou svou seniorskou kariéru v útočné i záložní řadě Teplic. Vynikal dynamikou a dobrou kopací technikou. Oblékal dres Teplic s číslem 9. Odehrál v lize celkem 379 zápasů, v nichž nastřílel 76 ligových branek. V teplické dresu debutoval v březnu 1992 a svoji kariéru ukončil v květnu 2011. V anketě Fotbalista roku 2007 získal titul Osobnost ligy. V reprezentaci ČR odehrál 10 zápasů a vstřelil v nich dvě branky.