Po reprezentační pauze jedeme na Slovácko

V sobotu čeká FK Teplice důležitý podzimní zápas na hřišti 1. FC Slovácko. Oba týmy na tom nejsou v tabulce dobře, oběma hrozí pád na úplné dno. V Uherském Hradišti se bude hrát od 17 hodin a podle slov trenéra Stanislava Hejkala je žlutomodrý celek na utkání dobře připravený.

„Během reprezentační pauzy jsem byl velmi spokojený s tím, jak kluci pracovali. Doufám, že se to přenese na hřiště, že za tu práci, kterou tady 14 dní dělali, budou odměněni bodovým ziskem,“ říká trenér „sklářů“.

Hejkal přišel do Teplic po jejich porážce v Brně od Opavy. Mužstvo nastartoval k lepším výkonům, doma proti Jablonci ani poté v Plzni ale Severočeši bodovat nedokázali, i když pokaždé se jednalo o poněkud smolné zápasy.

Změna nastala také v Uherském Hradišti, a je hodně čerstvá. Trenéra Michala Kordulu totiž společně se sportovním ředitelem Levým vedení Slovácka vyhodilo v tomto týdnu. Mužstvo má za úkol vést Korduly dosavadní asistent Petr Vlachovský. „Dostane Slovácko nový impuls? „Myslím si, že je to takové celkové vyčištění klima. Ale nevím, co se uvnitř klubu stalo. O změně jsme měli indicie od pondělí, počítali jsme s ní,“ tvrdí Hejkal.

A co říká před duelem s Teplicemi Vlachovský? „Strašně rád bych zažil pocit vítězství. Kluci jej moc potřebují. Věřím, že z naší strany to bude jízda, kterou diváci ocení, a po závěrečném hvizdu se budeme společně radovat.“

Jak již bylo zmíněno, situace tabulce je taková, že po víkendu se na jejím dně můžou ocitnout oba sobotní soupeři. „Teplice na dno nepatří! Věřím, že budeme mít do budoucna sílu, abychom zvládali zápasy doma i venku. Věřím, že se odrazíme a budeme tam, kde si všichni přejeme být!“ burcuje záložník Teplic Daniel Trubač.

Zápas 1. FC Slovácko – FK Teplice začíná v Uherském Hradišti v sobotu v 17 hodin.