Po reprezentační pauze jedeme do Liberce

​Po reprezentační přestávce míří FK Teplice pod Ještěd. Zápas v Liberci spadá do 9. kola FORTUNA:LIGY. Pro žlutomodré bude derby se Slovanem nesmírně důležité, na poslední příčce se jim totiž vůbec nelíbí. V sobotu (16.30 hodin) se ale budou muset obejít nejen bez vykartovaného útočníka Jakuba Mareše, ale také bez svého hlavního trenéra Stanislava Hejkala, který byl disciplinární komisí potrestán za červenou kartu při zápase s Karvinou stopkou na dva zápasy.

Místo Hejkala při zápasech zastane funkci trenéra Pavel Drsek. „Že budu hlavní trenér? Já to tak neberu, protože my se Standou vždy vše rozebíráme. Teď je to tak, že nemůže být dva zápasy na lavičce, ale stejně si vše řekneme před zápasem společně. Taktika se také domlouvá společně,“ říká Hejkalův asistent, jenž už zkušenosti z pozicí hlavního kouče má, před rokem totiž vedl pražskou Duklu. „Zatím jsem jako hlavní trenér nevyhrál. Byl bych rád, kdyby se to změnilo. A nejlépe hned v Liberci, protože tím, že jsem byl jako hráč a trenér v Jablonci, tak cítím rivalitu ještě víc než kluci v Teplicích,“ přidává s úsměvem.

Tepličtí zatím v sedmi zápasech nasbíraly pouhých šest bodů, v tabulce jsou poslední. Slovan vybojoval o tři body více, skláři ale odehráli o jeden zápas méně – k dobru mají dohrávku s Mladou Boleslaví (středa 18. 9., od 18 hodin v Teplicích).

V reprezentační přestávce se parta koučů Hejkala a Drska věnovala především pilnému tréninku. „Jako vždy jsme maličko přitlačili v počtu tréninků. Myslím, že tréninkové nasazení bylo velmi dobré,“ pochvaluje si Drsek. Zároveň se Teplicím podařilo získat posilu do útoku – z belgického Lokerenu přichází Jakub Řezníček. Skláři chtěli posílit i obranu a zálohu, to se bohužel vedení klubu i přes veškeré úsilí do neděle, kdy se uzavřelo letní přestupové okno, nepodařilo.

Také Liberec posiloval, ze Slavie pod Ještěd přišel ofenzivní záložník Alexander Baluta. „Viděl jsem několik zápasů Liberce, jeho kvalitu, nasazení a agresivitu hráčů... Myslím si, že potřebuji takové hráče blízko sebe a oni zase potřebují mě, moje kvality. Doufám, že si navzájem pomůžeme,“ řekl Rumun po svém přesunu na sever. Jeho novými spoluhráči jsou tak nyní i Radim Breite a Roman Potočný, fotbalisti, kteří před časem oblékali dres Teplic. Právě Breite je podle Drska jedním z klíčových mužů Liberce. „Breite a Oskar a k tomu ještě Mara, o němž nevíme, na jaké pozici bude hrát, tvoří běhavou a technicky velmi dobře vybavenou zálohu. Hra Liberce stojí hlavně na středu pole, tam je potřeba to pokrýt,“ varuje Drsek.

Jak se skláři vypořádají s výbornou středovou řadou Slovanu? A co oni sami převedou u Nisy? Odpovědi na tyto i další otázky budeme znát v sobotu krátce před půl sedmou. Jeďte podpořit FK Teplice do Liberce i vy, hráči vaši pomoc nyní potřebují více než kdy jindy!