Pavel Moulis: Trenér mě nabádá ať často střílím

Gól! Teplická lavička se radovala v úvodu druhého poločasu z branky Pavla Moulise, která znamenala v Jablonci vedení Teplic 1:0. Nakonec ale bylo v kabině „žlutomodrých“ smutno, „skláři“ jeli domů s porážkou 1:2. Moulisova branka neměla pro jejího autora téměř žádnou cenu.

Vinou absence pěti hráčů základní sestavy jste měli v Jablonci těžkou roli, ale málem jste bodovali!
Málem… Je to škoda, pět hráčů ze základu nám chybělo, ale šanci dostali jiní. Myslím, že jsme předvedli dobrý výkon, ale opravdu je škoda, že jsme nepřivezli ani bod.

Proč se to nepovedlo?
Jablonec až do gólu neměl žádné velké šance. My naopak vstoupili dobře do obou poločasů, v tom druhém jsem dokonce dal gól. Bohužel se nám nepovedlo udržet vedení déle. Domácí nám dali do pěti minut branku, pak druhou. Potom jsme neměli žádné šance.

Branku jste ale dal parádní, na zadní tyč, přesně tak to vy umíte.
Trenér mě nabádá, ať pořád střílím, že mám dobrou střelu. Vyšlo to. Jen ten gól nic neznamenal, když jsme prohráli.

Byl záměr zaskočit Jablonec zkraje poločasů?
My si říkali, že nebudeme hrát žádného zanďoura. Že je chceme napadat, hrát fotbal. To se nám dařilo jen na začátku těch poločasů. Jinak byl Jablonec lepším týmem, hlavně ve druhé půli nás zatlačil a zaslouženě vyhrál.

Jak jste zmínil, šance na vyrovnání už nepřišly. Bylo to i tím, že jste neměli potřebnou kvalitu?
Bylo to i proto určitě těžké. Jablonec na nás hned nastupoval, neměli jsme moc času. Měli jsme to řešit lépe. Ale uznávám, že na jeho straně byla lepší herní kvalita.