Pavel Moulis: Byla pro mě velká čest mít kapitánskou pásku

Pavel Moulis v den svých třicátých narozenin rozhodl dvěma góly o postupu teplického týmu do semifinále MOL Cupu, po zápase tak mohl zářit štěstím. Navíc v zápase poprvé byl o začátku utkání kapitánem v soutěžním utkání.

Jak hodně sis oddechnul po gólu na 2:1, protože jsi měl za stavu 1:0 velkou šanci na 2:0 a hned z protiútoku byla penalta a stav 1:1.
Už v první půli jsme tam měli hodně šancí, mohli jsme tam mít takový polštář a mohlo se nám hrát úplně jinak, ale nedali jsme a vedli jsme jen 1:0. Pak jsem si vyčítal tu šanci na 2:0 na začátku druhé půle, navíc tu penaltu na 1:1 mohl Honza mít, ale o drn ho to přeskočilo. Naštěstí Láďa Kodad udělal super průnik do vápna, kopali jsme penaltu a proměnil jsem ji. Ulevilo se mi fakt dost.

Penalty ses nebál po té spálené šanci?
Byl jsem určený s Páťou Žitným, takže jsem si věřil. Kdo jiný by to měl vzít na sebe, když jsem byl na hřišti asi nejstarší. Jsem rád, že jsem to proměnil.

Nastoupil jsi s kapitánskou páskou, to bylo poprvé od začátku?
Bylo to poprvé v pořádném zápase, moc si toho vážím a je to pro mě čest. Byl to takový klukovský sen.

Namotivovalo tě to víc, protože jsi tepličák? Cítil jsi větší zodpovědnost?
Je to přesně tak, je to zodpovědnost vůči týmu i klubu. Jsem strašně rád, že nám to dneska vyšlo a musíme se pořádně připravit neděli, protože to je hrozně důležitý zápas!

Měl jsi kapitánský proslov?
Ne, to ne, takový nejsem. Všichni jsme si ale říkali, že musíme po té Spartě máknout, tam nám to vůbec nevyšlo. Odmakali jsme to na stoprocent dneska a byl to úplně jiný zápas.

Jak jste tu Spartu řešili?
Bylo dobré, že se hned hrálo, takže jsme si to druhý den vyříkali, strávili jsme dlouhý čas na videu, trenér nám ukázal chyby, přišlo k nám promluvit i vedení. Pak jsme si řekli, že už to stejně nezměníme a musíme hrát úplně jinak.

Byl za vámi i nový ředitel?
Byli za námi ředitel Rudolf Řepka i sportovní ředitel Štěpán Vachoušek, oba měli řeč, ale bylo to spíše motivační, což bylo super. Doufám, že nás to dneska nakoplo a výkony jako na Spartě se nebudou opakovat.

Co říkáš tomu, že jste v poháru mezi nejlepší čtyřkou?
Sice nás teď dělí jen dva zápasy o výhry, ale je tam úplně největší špička, Sparta i Plzeň postoupili, Slavie bude chtít taky postoupit. Už není koho si vybírat, ale může se stát cokoliv, je to jen na jeden zápas. Můžeme ještě tu sezónu tímhle vylepšit, ale priorita je se zachránit v lize.

Slavil jsi třicáté narozeniny v den utkání, přál sis průběh takhle?
Před zápasem jsem si to takhle přál, že bych dal gól a postoupili jsme. Dal jsem dva a jsme v semifinále, takže se mi to vyplnilo, jsem za to moc rád.