Pavel Čmovš: Mít umělku i doma je příjemné

Pavel Čmovš je jedním z kandidátů na post stopera poté, co Alex Král zamířil do Slavie. Čmovš v sobotu odehrál v prvním přípravném duelu proti Neugersdorfu první půli.

Jak sis užil první zápas v zimní přípravě?
Jo jo, konečně po tom týdnu, co jsme trénovali, jsme se dostali do hry. Nejlepší bylo, že jsme nemuseli nikam cestovat. Mít umělku i doma je příjemné.

Jaká je?
Je nová, měkká, navíc velká. Není to tak ten klasický zápas na umělce, kdy je to zhuštěné a pouze o soubojích. Dá se na ní hrát i hezký kombinační fotbal. Ale pořád platí, že umělky nemám rád, v zimě je to spíš nutnost. Na druhou stranu musím uznat, že tahle umělka poslední generace je příjemná.

Teď k tobě. Po odchodu Krále je pro vás velká motivace se dostat do základu, když je místo uvolněné, ne?
Pro mě se nic nemění, já měl vždy motivaci k tomu, abych hrál, pokud jsem byl zdravý. Někdy se to povedlo, někdy ne. Pokračuji jen v tom, co dělám celou dobu. Ale asi o tom teď přemýšlíme, že tam je to místo po Alexovi volné. On byl důležitý pro nás, dařilo se mu. Uvidíme, jak si bez něj poradíme.

Čím bys ho mohl nahradit?
On byl typologicky jiný, než jsme my, co tu jsme. Rád vyvážel balon, to my nikdy moc nedělali. Ale neznamená to, že to teď bez něj nepůjde.

Tebe vlastně oživil příchod trenéra Hejkala, že?
Já se snažil být celou dobu připravený, ale před jeho příchodem to z nějakých důvodu nešlo, změna trenéra mi pomohla.

Trenér Hejkal tě chválil na podzim, že jsi splnil, co po době chtěl. Ale pak jsi nehrál na konci podzimu i kvůli disciplinárním trestům.
Za to si můžu sám, jdu do všeho naplno, dostal jsem trest za karty a místo mě hrál někdo jiný. Ale já to chápu, když jsme měli dobré výsledky.

Bralo ti chuť, když jsi během roku dlouho nehrál?

Tak určitě, na každého padne deka, když se cítí malinko odstrčený. Nejhorší pro mě byl tréninkový proces. To se teď rapidně pro kluky, kteří se nevejdou do základu, změnilo. Takže i když člověk nehraje, tak je to mnohem lepší.