Patrika Žitného čeká čtvrtfinále Datart e:LIGA Challenge

Charitativního turnaje pod hlavičkou Ligové fotbalové asociace se zúčastnilo dvanáct hráčů z dvanácti klubů FORTUNA:LIGY a osm z nich si zajistilo postup do čtvrtfinále, kde změří síly v sériích na dvě vítězná utkání. Mezi čtvrtfinalisty je také Patrik Žitný, který ovládl základní skupinu D.

Hráči se utkali každý s každým dvakrát v rámci tříčlenných skupin a k vidění byly zajímavé zápasy. Žádný z borců nenechal soupeři s ovladačem v ruce nic zadarmo. Do všech soubojů včetně blížícího se play-off vstupují hráči s rovnými podmínkami, jelikož se hraje ve formátu tzv. 85rated kickoff, což spočívá v pravidle, že si soupeři před utkáním zvolí libovolný klub ze hry, jehož hráči pak uměle obdrží shodné kvality všech parametrů srovnané na úroveň 85.

Základní skupina D nabídla spoustu vyrovnaných soubojů, z kterých nakonec vyšli nejlépe Patrik Žitný z Teplic a Lumír Číž z Ostravy. Žitný si postup prakticky vybojoval už první hrací den, zatímco zástupce Baníku se předvedl především v tom druhém, kdy porazil jak Žitného, tak i Nečase a zajistil si za teplickým mladíkem druhé postupové místo.

Čtvrtfinálový program odstartuje ve středu 22. dubna možná nejzajímavějším soubojem, když suverénního Karla Knejzlíka vyzve Lukáš Železník. „Moc se na to těším. Karlos je asi největší favorit celého turnaje. Z několika turnajů se už známe. Nejradši bych na něho narazil třeba až ve finále, ale v play-off si soupeře už nevyberete. Jsem rád, že jsem postoupil a pro mě to může být takové předčasné finále,“ burcuje svého soupeře v boji o postup do TOP4 Železník, který proti zástupci libereckého Slovanu rozehraje první sérii už v 17 hodin. Následovat bude virtuální derby mezi reprezentanty Zlína a Slovácka, ve kterém bude proti Bartošákovi jasným favoritem Matouš Trmal. V podobné roli bude proti Lumíru Čížovi z Baníku nastupovat vzápětí také olomoucký kapitán Vít Beneš. Čtvrtfinálový program pak zakončí vyrovnaná dvojice Patrik Žitný – Jan Kopic.

Z organizačních důvodů došlo k posunu vyřazovací fáze turnaje a premiérový šampion Datart e:LIGA Challenge tak bude znám až ve středu 29. dubna. Mateřský klub vítězného hráče bude spolu s ním rozhodovat o tom, které organizaci a za jakým účelem poputuje 100 tisíc korun, které věnuje pořadatel turnaje Ligová fotbalová asociace. Všechna utkání play-off Datart e:LIGA Challenge budou k vidění na ligových sociálních sítích nebo na webu projektu www.e-liga.cz.

Časový harmonogram čtvrtfinálových zápasů (Bo3)
středa 22.4.2020
17:00 hod Knejzlík (LIB) – Železník (OPA)
18:15 hod Trmal (SLO) – Bartošák (ZLN)
19:30 hod Beneš (OLO) – Číž (OVA)
20:45 hod Žitný (TEP) – Kopic (PLZ)
Pozn. Časy jsou orientační, mohou se měnit dle délky předchozí série.
Semifinále, série o třetí místo a finále se odehrají o týden později ve středu 29. dubna 2020.