Patrik Žitný: Říkal jsem si, že to zkusím, a padlo to tam!

Krásný gól dal v sobotu Karviné záložník Patrik Žitný. Z velké dálky se trefil technickou střelou, když před tím chyboval brankář Petr Bolek. Pěkným gólovým příspěvkem zahřál „Žito“ duši nejednoho fotbalového romantika.

Jak se to vše seběhlo?
Viděl jsem, jak gólman hlavičkuje míč mimo vápnu. Říkal jsem si, že asi půjde do prostoru, kam můžu naběhnout. Zpracoval jsem si ho a viděl prázdnou bránu, tak jsem si řekl, že to zkusím. Padlo to tam.

Dala se prázdná branka minout?
Jednoduchý kop to nebyl, ale jsem rád, že to takhle dopadlo, protože to občas na tréninku zkouším a moc se mi nevede.

Jakým způsobem ten gól zápas ovlivnil?
Bylo to vlastně jako před týdnem s Příbramí, taky jsem dal krátce před poločasem gól na dva nula. Ten gól nás uklidnil.

Ona i ta čtvrtá branka padla po chybě v rozehrávce Karviné…
My věděli, že hosté dělají často v rozehrávce chyby, zaměřili jsme se na to. Vlastně z toho padly dva góly. Proti Příbrami i proti Karviné jsme hráli stejně, na rozdíl od předchozích zápasů jsme nebyli v bloku, ale měli jsme za úkol napadat rozehrávku. To, že jsme vyvíjeli pres na obránce, se nám vyplatilo.

A také to vypadá, že hře pomohlo ustálení obrany.
Pomohlo. Z obrany se teď dá rozehrát, nemusíme to nakopávat. Když jsme nakopávali, tak to nebylo dobré, protože nemáme moc hlavičkáře vepředu. Spíš nám vyhovuje, když hrajeme po zemi, soupeře tak můžeme přehrát.

Už v úterý hrajete. Počítáte, kolik bodů stačí k záchraně?
Nechceme počítat. Musíme jít zápas od zápasu a snažit se každý vyhrát.

Co se dá od Olomouce čekat?
Sigma hraje kombinační fotbal, nebude to tedy soubojový zápas. Spíš čekám hezký fotbal. Musíme se na to teď připravit a utkání zvládnout.