Patrik Žitný: Leží na nás psychická deka

Teplice ve středu prohráli na Spartě 0:3. Výsledek se zrodil už v prvním poločase, když “skláři” třikrát po chybách inkasovali. V pozápasovém rozhovoru záložník Patrik Žitný hovoří o tom, jak náročné období nyní Tepličtí prožívají.

Zdálo se, že vás srazil závěr nedělního zápasu s Opavou, na Spartě jste od začátku tahali za kratší konec.
Neřekl bych, že jsme začali úplně špatně. Docela jsme drželi míč, Pak tam byly dvě ztráty, dostali jsme dva góly a jako vždy nás to položilo. Do přestávky jsme inkasovali ještě potřetí. Druhý poločas bylo jen dohrávní. Sparta držela balon, my se jen posouvali.

Čím to, že se po obdržených gólech vždy položíte?
Fakt nevím. Kdybychom to věděli, tak se to změní. Říkáme si to pořád. Ale když dostaneme rychle jeden dva góly, tak nás to položí a nemáme týmovou sílu se zvednout, skóre otočit. Leží na nás psychická deka.

Takže by vám hodně pomohlo dát v zápase první gól.
Když dáte první gól, tak se hraje jinak. A také pak držet vedení, ne hned inkasovat.

Měli jste hodně ztrát, proč?
Hráli jsme průnikové přihrávky, ale některé nám soupeř chytil a šel do rychlého protiútoku.

Bylo na Spartě znát, že se v Karviné ve druhé půli chytla?
Hodně jim to psychicky pomohlo, bylo to znát. V Karviné jim vyšel výborně druhý poločas, byli v laufu. Také bychom se potřebovali nějak chytit. Porazili jsme Liberec, ale pak jsme dostali čtyřku na Bohemce, to bylo hodně špatné, asi nás právě tenhle zápas hodně poznamenal.

Zápasy jdou v rychlém sledu, během necelých 14 dnů máte za sebou čtyři.
Nikdo z nás něco podobného nezažil. Ani se netrénuje pořádně, spíš je teď nejdůležitější regenerace. Herní vytížení je velké, ještě je dost zápasů před náma. Únava se bude kumulovat.

Navíc když se nedaří, regeneruje se pomaleji.
Ano, když se výsledkově ani herně nedaří, tak je vše o to těžší.