Patrik Žitný: Aspoň bod jsme si mohli odvézt

Patrik Žitný byl po zápase na Slovácku zklamaný, že se teplickému týmu nepodařilo vytěžit ze šancí, které si v prvním poločase vypracoval, vyrovnávací branku.

Jak hodnotíš utkání na Slovácku?
Nevstoupili jsme do něj bohužel dobře, protože jsme hned na začátku inkasovali rychlý gól. Pak se to těžko dohání, ale po gólu jsme začali hrát docela dobře. Hráli jsme kombinačně, ale finální fáze trošku vázla, protože jsme šance neproměnili. To byl kámen úrazu v prvním poločasu. Ve druhém poločase se hrálo vyrovnaně, ale nevypracovali jsme si žádné šance, abychom to dali aspoň do remízy.

Co terén? Před zápasem začalo hodně sněžit...
Zezačátku, tak to nebylo moc příjemné do očí, ale jak přestalo, tak už to bylo lepší. Terény jsou teď všude podobné, bylo to pro oba stejné, i když to nebylo úplně jednoduché.

Bylo to fyzicky náročnější?
Musíte vydat víc síly na zabržení nebo rozběhnutí, takže je to jiné než když hrajete v létě. Tenhle zápas bere víc síly.

Na jaře se vám nedaří, je ta porážka o to víc frustrující, že výkon nebyl špatný?
Každá porážka je frustrující, hlavně když víme, že jsme nehráli špatně a aspoň bod jsme si mohli odvézt. Mrzí nás, ale musíme makat dál, tuhle hru musíme předvádět také doma.

Cítite tlak z týmů pod vámi?
Tlak je ve fotbale vždycky, nesmíme si ho moc připouštět. Musíme hrát jako dneska a pak ty body přijdou.