PU: FK Baník Most "A" vs. FK Teplice U19 - 4:3

48. P. Janda ( as. K. Sinu ),  73. V. Pokorný ( as. T. Vachoušek ),  81. D. Procházka ( as T. Vachoušek ).

Sestava Teplic:

L. Četverik ( 46. R. Charvát ) - J. Vacek ( 46. J. Kovalčík.), R. Klepáček, J. Mikulenka, M. Hadinec ( 57. L. Videman.) – M. Korselt ( 79. P. Hural ) – D. Procházka ( 46. M. Trnovec ), P. Hural ( 57. V. Pokorný ), M. Vachoušek ( 46. T. Vachoušek ), K. Sinu ( 85. D. Procházka ) – P. Janda ( 57. M. Bejček ).

Průběh a hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha:

"Třetí utkání během jednoho týdne jsme odehráli na hřišti Baníku Most v Souši, který po osmi odehraných kolech vede skupinu B Divize mužů. Pro nás to byla opět zajímavá a přínosná konfrontace. Oba týmy se od úvodních vteřin utkání snažili o aktivní napadání a proto na obou stranách hřiště nezbývalo příliš prostoru pro kombinaci, bylo k vidění velké množství osobních soubojů, následných nepřesností v rozehrávce a hrálo se většinu času hlavně po hranici pokutových území obou týmů bez vyložených šancí. Ve 30.minutě domácí Baník využil nedůslednosti na naší pravé straně a agilně hrající L. Pátek poslal domácí tým do vedení - 1:0. Náš tým si vypracoval zajímavé situace v přechodové fázi 4 na 2 a 3 na 2, ale chybným řešením a díky nepřesnostem v předfinální fázi se téměř nedostával k přímému ohrožení branky Mostu. Do druhé půle jsme na hřiště poslali 7 nových hráčů a již ve 48.minutě se prosadil nadvakrát P. Janda a srovnal tak stav utkání na 1:1. Mostečtí nás ale dokázali potrestat hned dvakrát po sobě ze standardních situacích, když někteří naši hráči nebyli aktivní při bránění a chyběla jim osobní zodpovědnost při bránění. A když se v 71.minutě prosadil po samostatném úniku domácí J. Boho, na výsledkové tabuli svítilo skóre 4:1 ve prospěch Baníku. Nám se téměř vzápětí podařilo odpovědět na čtvrtou branku domácích, když v pokutovém území podstoupil rozhodující souboj T. Vachoušek, bohužel i za cenu zlomeného nosu, propadlý míč si našel na hranici pokutového území V. Pokorný a tvrdou střelou snížil na 4:2. Vstřelená branka nás nakopla a závěr utkání byl jednoznačně v naší režii. V 81.minutě jsme získali míč v hloubi vlastní poloviny a rychlým přechodem využili ofenzivního postavení domácího týmu, když kluci správně vyřešili situaci 3 na 1 na jejímž konci byl přesně zakončující D. Procházka. V posledních 10-ti minutách jsme si vypracovali několik nebezpečných situací, ale vyrovnávající branku se nám bohužel do závěrečného hvizdu rozhodčího vstřelit nepodařilo.

Týden jsme zakončili třetím zápasem a to opět proti mužům. Musím kluky pochválit jak se popasovali s náročným programem. Chtěli jsme vidět v akci co největší počet hráčů a tak v utkání dostali prostor i hráči z kádru U18, kteří mají určitý potenciál a chuť se zlepšovat. Právě takového zápasy nám ukáží jak na tom jsou výkonnostně a hlavně po charakterové stránce. Musím pozitivně hodnotit nasazení a přístup všech hráčů, ale utkání nám ukázala i hodně nedostatků v naší hře. Byli jsme nepřesní v přechodové fázi a chyběla nám větší kvalita v předfinální a finální fázi. Někteří hráči musí také bezpodmínečně zapracovat na soubojové složce a musí se naučit přijímat v jakémkoliv utkání mnohem větší porci osobní zodpovědnosti, která je nezbytná pro úspěch celého týmu."