•  69. BERÁNEK Marek ( as. ALBEROVSKÝ Jiří ) - 1:4.

• Ofsajdy 2 : 3 ( 2 : 0, 0 : 1 ),
  • Fauly 8 : 12 ( 6 : 4, 2 : 8 ).

• OUT 48 min. YASSER Mohamed (34) (zranění)  -  IN 48 min. ALBEROVSKÝ Jiří (11),
  • OUT 65 min. POKORNÝ Vojtěch (10)  -  IN 65 min. KORSELT Matyáš (36).

" Dnes zamířil B-tým Sklářů na západ Čech, kde odehrál druhé přípravné utkání v novém roce 2023 a to sice proti domácímu třetiligovému týmu FC Slavia Karlovy Vary. Vzájemné střetnutí s ambiciózní a houževnatou karlovarskou Slavií bývají vždy náročná a jsou bojem o každý centimetr hrací plochy, a proto i dnes se očekával podobný scénář.

Sklářům vyšel první poločas náramně a hráči ve žluto-modrých dresech předčili domácí Slávii ve všech důležitých aspektech a pro parádních gólech Alberovského, Pokorného a Ledeckého získali úvodní půli jednoznačně ve svůj prospěch jednoznačným skóre 0:3.

I do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, ale domácí v 64.minutě snížili na 1:3 po nedůrazu a liknavosti defenzivy Sklářů při bránění standardní situace. Tepličtí si tříbrankové vedení vzali rychle zpět, když se po necelých 5 minutách po přesné přihrávce Alberovského parádně trefil Beránek. V tento moment se zdálo, že je utkání prakticky rozhodnuté a nikdo z přítomných nevěřil, že Vary ještě dokáží utkání v samotném závěru zdramatizovat. Skláři byli i nadále v ofenzivě aktivnější a nebezpečnější, ale nedařilo se jim proměňovat ani vyložené brankové příležitosti. Dvě vyložené příležitosti měl aktivní Beránek, po jedné Alberovský, Korselt a také testovaný ghanský útočník Torfiq Ali – Abubakar. A tak to byli nakonec opravdu domácí, kteří zejména díky zvýšenému důrazu v osobních soubojích nakonec dokázali třemi brankami v závěrečné čtvrtině utkání díky své silné disciplíně, kterými zahrávání standardních situací rozhodně je, srovnat skóre na konečných 4:4. Vyrovnávající branku se jim podařilo vstřelit jen několik málo vteřin před závěrečným hvizdem hlavního rozhodčího. "

" Jsem rád, že jsme mohli odehrát vzájemné utkání s tak kvalitním soupeřem, jakým karlovarská Slavia bezesporu je. Musím kluky pochválit za to, jak první poločas zvládli a to zejména s ohledem na to, jaké tréninkové dávky momentálně mají v nohách a že aktuálně nastupují do utkání pouze se 3 střídajícími hráči. Opět se nám osvědčila výpomoc našeho nejstaršího dorostu, tentokrát v podobě Matyáše Lány a Pavla Hrdličky, kteří byli na hřišti vidět a jejich výkony jsou příslibem do budoucna směrem k dospělému fotbalu.

Bohužel jsem zklamaný z toho, že se nám nepodařilo dotáhnout do konce skvěle rozehrané utkání a nakonec jsme v závěrečných 20 minutách dovolili nadšeně hrajícím domácím vyrovnat. Takovéto selhání nesmíme vícekrát připustit a musíme udržet koncentraci po celých 90 minut. Je to samozřejmě velké varování pro nás všechny, které beru stejným dílem společně s hráči i na svá bedra. Byli jsme sice v mezihře během celého utkání aktivnější a nebezpečnější, ale zbytečné chyby a zdánlivé maličkosti nás dnes připravili o zasloužené vítězství. Během následujícího týdne si dnešní zápas podrobně zanalyzujeme a jak hráči, tak realizační tým se z něho v každém případě rozhodně poučíme.

V dalším utkání již příští sobotu od 11 hodin budeme mít možnost se v domácím prostředí na UMT stadionu Na Stínadlech opět ukázat vlastním fanouškům proti dalšímu kvalitnímu třetiligovému soupeři. Tentokrát do Teplic dorazí po podzimu šestý tým skupiny A České fotbalové ligy SOKOL HOSTOUŇ, který vede zkušené trenérské trio Dominik Rodinger, Mario Lička a Jiří Jeslínek. "

Pozápasový rozhovor s trenérem Karlových Varů Marianem Geňem čtěte ZDE.

Kompletní fotogalerie na Facebookovém profilu FK Teplice ZDE.