O víkendu se hraje semifinále e:LIGY!

Už od podzimu se hraje další ročník e:LIGY, tedy esportové ligové soutěže pod patronátem Ligové fotbalové asociace. Boje v této soutěži vyvrcholí v následujících dnech, už v sobotu se bude hrát semifinále za účasti teplických hráčů. "S odstupem času jsem moc rád, že jsme jako druhý tým v ČR vstoupili do esportu a letos nás čeká již druhé výročí. Za tu dobu jsme dokázali vyhrát spoustu turnajů a nyní tu máme opět e-LIGU. Tento rok LFA upravila pravidla a dostali jsme možnost jednoho z našich hráčů poslat přímo do grandfinále," říká manažer FK Teplice esports Štefan Šraga.

Vzhledem k tomu, že FK Teplice disponuje vlastním esportovým týmem, tak se v semifinále představí právě dva hráči z tohoto týmu, konkrétně Aubík a Sobla, o místo v samotném finále budou bojovat s vítězi podzimní kvalifikace, ze které se probojovali do semifinále Fordak a Chody. "Do semifinále jdou od nás Aubík a Sobla a já věřím, že jeden z nich postoupí do finále. Tyhle dva naši puberťáci mají obrovský potenciál a věřím, že v této a další FIFĚ ukážou, co umí," přeje si Šraga.

Semifinále teplických hráčů se uskuteční v sobotu 27. března od 15:00, všechna semifinále poběží živě na ctsport.cz a ve vysílání ČT přes červené tlačítko, takže můžete sledovat i teplické borce na televizních obrazovkách. "Možnost představit se v živém vysílání ČT Sport bude pro naše hráče velkou odměnou. Doufám, že si to pořádně užijí a předvedou to nejlepší co v nich je," pochvaluje si televizní přenosy manažer marketingu a PR FK Teplice Martin Kovařík, který má klubovou esportovou sekci na starosti.

Vítěze semifinále čeká o týden později účast ve finále, ve kterém se přidá po bok teplické jedničky Dalase a společně vyzvou další ligové kluby. "Do finále jsme nominovali Dalase, který si to zaslouží a věřím, že přijde jeho čas a nějaký velký turnaj vyhraje. Mojí podporu má, když se daří, ale i když to není zrovna ideální. Věřím, že ho doplní jeden z našich mladíků, aby ukázali svou sehranost," doufá Šraga.

Grandfinále se bude hrát od soboty 3. dubna, kdy jsou na programu základní skupiny, v neděli 4. dubna se budou hrát zápasy play-off a v pondělí 5. dubna od 20:15 pak samotné finále e:LIGY 2020/21. V sobotu a v neděli poběží zápasy živě na www.ctsport.cz a ve vysílání ČT přes červené tlačítko, pondělní finále poběží už v přímém přenosu na ČT Sport!