Nejmenší fotbalové naděje si užily divadelní představení

Nejmenší fotbalové naděje měly na středeční podvečer připraven zajímavý program v Krušnohorském divadle Teplice. Akci pořádal společně Junior Teplice a FK Teplice v rámci projektu V Teplicích je budoucnost. Na děti čekalo divadelní představení Pat a Mat jedou na dovolenou a také předání dárků za rok 2013 z rukou legend teplického fotbalu. "Nevychováváme jen sportovce, ale také lidi, proto se pro děti snažíme připravit také kulturní program a v neposlední řadě je spojit také s legendami teplického fotbalu, protože jsme jedna velká žlutomodrá rodina," říká k celé akci hlavní organizátor David Köstl.

Divadlo se pro děti otevřelo po čtvrté hodině odpolední a než přišlo v 17:00 na řadu slavnostní zahájení, tak je bavila Gepardice Jane, která se stíhala pohybovat v hledišti i na pódiu. Úvodní slovo si poté vzal předseda výkonného výboru Junioru Teplice Michal Kasal: "Chtěl bych poděkovat trenérům v čele s Davidem Köstlem, kteří se o týmy příkladně starají a věnují tomu opravdu hodně času. Dále bych chtěl poděkovat partnerům, díky kterým se nám podařilo dokončit zázemí v areálu Anger, především Klubu přátel Josefa Masopusta a také FK Teplice," řekl úvodem Michal Kasal.

Zaplněné teplické divadlo už se nemohlo dočkat představení Pat a Mat jedou na dovolenoupražského divadla Metro. Představení mělo u nejmenších hráčů a hráček i jejich rodičů a dalších rodinných příslušníků obrovský úspěch. Snad každý malý capart využil možnost se s oběma protagonisty po představení vyfotit.

Po focení už přišlo na řadu předávání dárků hráčům a trenérům Junioru Teplice. "Připravili jsme pro hráče a trenéry "tašku plnou legend", ve které čeká DVD o teplické legendě Pavlu Verbířovi a také kniha Václava Maška, kde popisuje například Mistrovství světa v Chile v roce 1962, kterého se účastnil i bývalý teplický hráč a další z legend Josef Masopust," odtajnil, co na účastníky večera v dárkových taškách čeká, předseda Klubu přátel Josefa Masopusta Jiří Hora. Samotného předávání se ujali legendy teplického fotbalu Josef Říha, Emil Stibor, Petr Stibor, František Franke, Václav Kameník, Pavel Verbíř a také dlouholetý lékař FK Teplice Jan Štěrba. Celý večer vyvrcholil společnou fotografií všech zástupců Junioru Teplice a legend teplického fotbalu.