Nadační fond FK Teplice zakoupil rehabilitační klín do MS centra v teplické nemocnici

V pondělí 17. května předali v teplické nemocnici zástupci vedení Nadačního fondu FK Teplice Alice Tylová a Oldřich Slavík pracovnicím místního MS centra speciální rehabilitační klín, který nadační fond zakoupil. Rehabilitační klín najde uplatnění v tělocvičně MS centra při rehabilitaci dětí i dospělých. Často se používá u malých pacientů s dětskou mozkovou obrnou, k nácviku zlepšení stability a koordinace pohybů či k protahování svalů. Budou ho také využívat pacienti s roztroušenou sklerózou, ať již ke zlepšování narušené rovnováhy či k uvolňování spasticity ve svalech.

Teplický klub se snaží s teplickou nemocnicí dlouhodobě spolupracovat a podpořil ji v poslední době například nákupem respirátorů FFP3, výtěžkem z virtuálního zápasu či pomohl bývalé sestře ze zdejší ortopedie nákupem speciálního antidekubitního programu Alpha. V minulém roce navíc v teplické nemocnici hráči A týmu darovali krev a zároveň si prohlédli pracoviště MS centra. "Děkujeme Alici Tylové a Oldřichu Slavíkovi nejen za předání rehabilitačního klínu, ale zároveň i za opětovnou finanční podporu Nadačního fondu FK Teplice ze strany jejich firem AH Finance, respektive Olpe," říká předseda správní rady nadačního fondu Martin Kovařík.