Na Stínadlech se uskuteční finále Sportovní ligy základních škol

Ve čtvrtek a v pátek se na teplických Stínadlech uskuteční finálový turnaj Sportovní ligy základních škol v minifotbale. Finálového turnaje se zúčastní dívčí i chlapecká družstva, patronem turnaje je teplický odchovanec a kapitán ligového mužstva FK Teplice Štěpán Vachoušek. "Sám jsem byl vždycky rád, když takové turnaje ve škole byly. Pro dnešní mládež je to jen dobře, když bude sportovat," říká Štěpán Vachoušek.

Sportovní liga základních škol o Pohár ministryně školství je soutěž v šesti vybraných sportech určená žákům 2. stupně ZŠ nebo odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií z celé ČR. Jejími pořadateli jsou Asociace školních sportovních klubů ČR, Česká unie sportu a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Účastníky soutěže se stávají školy, které se zapojí se svými družstvy do jakéhokoliv postupového kola Sportovní ligy ZŠ v šesti různých sportech – atletice (Pohár Rozhlasu s Českou spořitelnou), minifotbalu, basketbalu, florbalu, volejbalu a házené.

Právě minifotbalové finále se bude konat v areálu FK Teplice na Stínadlech. V dívčí kategorii se zúčastní ZŠ Masarykova - Ostrov, ZŠ Týn nad Vltavou, ZŠ M. Horákové - Hradec Králové, ZŠ a MŠ Pardubice - Ohrazenice, ZŠ J. Šoupala - Ostrava, ZŠ Košťany, v kategorii chlapců pak ZŠ Eden - Praha, ZŠ Příbram - Březové Hory, ZŠ Na Výsluní - Brandýs nad Labem, ZŠ E. Rošického - Jihlava, ZŠ Klegova - Ostrava, ZŠ Edisonova - Teplice.

Ve čtvrtek celý turnaj odstartuje ve 14:00 slavnostním zahájením, po něm se odehrají zápasy s základních skupinách. Večer je pro účastníky připravena beseda s patronem turnaje Štěpánem Vachouškem. V pátek se postupně odehraje čtvrtfinále (9:00 hod.), semifinále (10:30 hod.), utkání o 5. a 3. místo (12:00 hod.) a finále (13:00 hod.). Páteční program pak zpestří také exhibiční utkání osobností proti teplickým učitelům, které má výkop v 11:15 hod., v dresu osobností nastoupí například Štěpán Vachoušek, Pavel Verbíř, Michal Doležal nebo litvínovský kapitán Michal Trávníček. Celý turnaj zakončí ve 14:00 hod. slavnostní vyhlášení.