Na Stínadlech proběhla akce Run and Help

I přes velmi nepříznivé počasí, kdy od rána skrápěl Stínadla mohutný déšť, dorazily na akci Run and Help, kterou pořádal FK Teplice ve spolupráci s Kontem Bariéry, do AGC Arény Na Stínadlech stovky dětí. Charitativní akce se zúčastnily také mládežnické týmy FK Teplice, bývalí hráči žlutomodrých nebo hráči a hráčky hokejového Litvínova a mostecké házené. "I přes nepřízeň počasí se akce podařila a vzbudila velký zájem u dětí i dospělých, za což jsme moc rádi," říká hlavní organizátor akce Vilém Kunz, CSR manažer FK Teplice.

Od osmé hodiny ranní postupně přícházely jednotlivé školy od nejmenších tříd základních škol až po střední školy, jedna dorazila například až ze Žatce a další z Chomutova. Během dopoledne se pak zúčastnili také zástupci partnerů FK Teplice, společnost Lanutti si vyrobila pro tuto akci speciální trička, ve firemních barvách běželi také zástupci společnosti OLPE.

Přidali se také bývalí hráči FK Teplice Štěpán Vachoušek, Pavel Verbíř, Jaroslav Melichar nebo František Franke. Dorazili i zástupci HC Verva Litvínov František Lukeš, Viktor Hübl a Michal Trávníček nebo DHK Černí Andělé Most, které reprezentovaly Michaela Borovská, Lucia Mikulčik a Katarína Kostelná. "Moc děkujeme zástupcům našich partnerských klubů, že podpořili nejen dnešní akci, ale také dobročinnou charitativní aukci dresů, která stále probíhá a odkaz najdou fanoušci na našem webu," zve k další podpoře dobré věci manažer marketingu a PR FK Teplice Martin Kovařík.

Během dne si pro návštěvníky akce připravila v press centru ukázku ovládání počítače hlasem také Dita Horochovská ze spolku Silou hlasu, se kterým FK Teplice také spolupracuje. Celkem se dnes na Stínadlech sešlo více než šestset dětí a dospělých, kteří přispěli dobré věci a zapojili se do akce Run and Help, která pomáhala těmto dětem:
Radečkovi z Mostu
Tento osmiletý chlapec bohužel již od svého příchodu na svět musí bojovat s řadou velmi nelehkých zdravotních obtíží, včetně epileptických záchvatů. I k lepší léčbě epilepsie by mu mohly pomoci speciální přístroje, které však pojišťovny v ČR nehradí.

Kamílkovi z Roudnicka
Kamílek má kombinované postižení. Kvůli diagnóze hydrocefalu má voperovaný tzv. shunt odvádějí hromadící se mozkomíšní mok. V devíti měsících Kamilovi přibyly další diagnózy jako epilepsie, centrální porucha zraku, mentální retardace a částečné ochrnutí. Díky velké péči svých milujících rodičů a komplexní profesionální péči okolí (od neurologů až po paní učitelky ze speciální MŠ) nejen, že začal mluvit, ale v loňském roce se naučil i lézt po čtyřech. Jeho rodiče nepřestávají věřit, že i díky Vaší pomoci na komplexní rehabilitaci jednou začne i sám chodit.

Rozárce z Teplicka
Tato patnáctileté dívka má souběžné postižení (mentální a sluchové). Rozárku vychovává ji její babička a letos končí studium na Základní škole Arkádie, o.p.s. v Teplicích. I když je schopná částečně odezírat, tak by jí velmi pomohlo (a to nejen při jejím dalším studiu na Praktické škole Arkádie), kdyby si mohla pořídit účinnější naslouchadla.