06.01.2019 | Redakce

Mužstvo absolvovalo testy na Univerzitě Karlově

Oficiální začátek přípravy teplických fotbalistů je sice až zítra, v pondělí 7. ledna, ale už dnes se tým sešel na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze, aby absolvoval kondiční a funkční testování. Tentokrát na hráče čekaly také novinky v diagnostické laboratoři. "Jde o novinky, které mají zdravotně preventnivní význam. Konkrétně jde footscan, na základě kterého jim bude doporučená případně vložka do bot. Druhým novým testem je geometrické rozložení při dopadu v běhu, což je důležitá informace pro kompenzaci a tak, aby nebyla přetěžovaná nějaká část nohy," přibližuje novinky kondiční trenér Antonín Čepek.

Kromě novinek hráči samozřejmě absolvovali také tradiční testování stability, výskoku, tělesného složení, cybex a běhání na pásu. "Nejradši z toho celého mám pauzy mezi cvičeními," říkal s úsměvem Tomáš Vondrášek a pak už s vážnou tváří dodal: "Říkáme tomu nutné zlo, protože to moc příjemné není, ale zvládnout se to musí a jsou to důležité ukazatele pro naší přípravu."

Už před testy měli hráči individuální plány, které si plnili posledních devět dní. "Tréninkové plány nebyly vůbec jednoduché, ale vzhledem ke kratší přípravě to takhle muselo být koncipováno," vysvětluje Antonín Čepek a Tomáš Vondrášek ho doplňuje: "Měli jsme to opravdu náročné, protože jsme toho museli hodně naběhat, v jednom běhu to bylo třeba jedenáct nebo dvanáct kilometrů, ale Tonda ví co dělá a věříme, že budeme do sezóny dobře připravení."

Už zítra se teplický tým sejde k prvnímu tréninku, v 10:00 má mužstvo sraz a po mediálních povinostech vyrazí v 11:00 trénovat na umělou trávu na Stínadlech. První přátelský zápas ho čeká v sobotu 12. ledna od 11:00 na Stínadlech proti německému Neugersdorfu.

FotogalerieO2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů