Mladí Skláři v reprezentačních výběrech

V první polovině měsíce října se objevilo v dresech se lvíčkem na prsou hned několik mladých nadějí teplických Sklářů.

Nejvýraznější reprezentační stopu zanechal devatenáctiletý záložník Matěj Radosta, který je členem kádru A týmu FK Teplice. Matěj se aktivně zúčastnil úspěšného tažení reprezentačního týmu U19, který postoupil z prvního místa základní fáze kvalifikace o postup na EURO 2020. Čeští mladíci nejprve porazila vysoko 6:0 San Marino, následně přehráli 4:0 Ázerbajdžán a prvenství v kvalifikační skupině potvrdili remízou 1:1 s reprezentací Norska. Matěj odehrál úvodní dvě utkání v základní sestavě a proti Norsku se dostal na hřiště v 67.minutě. Los elitní fáze kvalifikace o postup na ME kategorie U19 proběhne začátkem prosince a česká reprezentace zabojuje o přímý postup na ME na jaře příštího roku.

Česká reprezentace do 16 let odehrála během dvou dnů dvě přípravná utkání se stejně starým výběrem Slovenska. V prvním zápase na půdě soupeře na stadionu v Dubnici pod Váhom vyhráli čeští fotbalisté 2:0, když celé utkání odchytal teplický Radek Charvát a udržel proti nebezpečnému soupeři čisté konto. Čeští mladíci zvládli i druhé utkání, tentokrát na domácím hřišti v Nivnici, když zvítězili opět 2:0 a v brance domácích tentokrát nastopil reprezentační kolega Radka Charváta, brankář 1.FC Slovácko Alexandr Urban. V pozici náhradníků byli nominováni do kádru reprezentace kategorie U16 tepličtí hráči Vojtěch Musil a Matyáš Korselt.

Začátkem října se výběrového kempu reprezentace U15 pod vedením hlavního trenéra Karla Havlíčka v Třeboni zúčastnili tepličtí Patrik Šindelář, Jakub Slivka a místo zraněného Dominika Polívky také útočník Kryštof Hloušek. Do pozice náhraníků tohoto kempu byli nominováni tepličtí Jonáš Bzura, Adam Hradiský, Jakub Port a Matěj Raiminius

V reprezentačním dresu české jednadvacítky, které odehrála dva kvalifikační duely o postup na EURO 2021 s Řeckem (1:1) a se Skotskem (0:0) bohužel nenastoupil kvůli zražení z posledního utkání Fortuna Ligy na hřišti SFC Opava stabilní člen tohoto reprezentačního výběru a také stabilní člen kádru ligového A mužstva FK Teplice Patrik Žitný.