Michal Jeřábek: Zápasy se Slováckem hodně bolí

Michal Jeřábek před sobotním utkáním se Slováckem (15) tvrdí, že by byla chyba zaměřovat se pouze na pětigólového útočníka hostů Tomáše Zajíce. Co si ještě stoper Teplic myslí před důležitým utkáním?

Jakým bude Slovácko soupeřem?
Ono je vždy nepříjemné, zápasy s ním hodně bolí. Zatím na tom není úplně dobře, takže si k nám určitě budou chtít přijet pro body. My ale potřebujeme vyhrát, musíme zápas zvládnout.

Sledoval si poslední zápas Slovácka se Slavií?
Přiznám se, že ne, ale určitě se na něj ještě podívám, abych věděl, co nás čeká.

Rozhodlo, že Slavia dala první branku, po ní bylo Slovácko poloviční. Takže receptem může být dát první gól?
Určitě, vždy je to o prvním gólu. Kdo ho dá, tomu se lépe hraje. Druhý to musí otevřít. My tedy musíme dát první gól a vzadu pak udržet nulu. Co si pamatuji, tak na jaře jsme inkasovali od Slovácka jako první a hned v první minutě. To nesmíme připustit.

Takhle brzy dostat gól je vždy nepříjemné, že?
Přesně. Když je to hned na začátku, tak vlastně od úvodu utkání musíte manko dohánět, tým ve vedení zaleze. Fakt doufám, že se nám to nestane a nebudeme to muset řešit.

Jak se těšíš na chytání Tomáš Zajíce?
Já proti němu hrál ten poslední zápas, jinak tam nastoupil jen na chvíli. Má teď snad pět gólů, to je síla Slovácka. Ale mají i další šikovné hráče. Nemůžeme se změřit jen na Zajíce, to by byla chyba. Na krajích jsou Machalík a Navrátil, jsou hodně pohybliví. Musíme si dát pozor na záběhy za obranu. Ještě se na to podíváme a řekneme si víc.