Matyáš Korselt s reprezentací U15 v Itálii

Český reprezentační výběr do 15 let absolvoval minulý týden turnaj Delle Nazioni v Itálii. Turnaje se zúčastnil v dresu se lvíčkem na prsou také záložník a člen kádru ligové teplické patnáctky Matyáš Korselt, svěřenec trenérů Miroslava Šaška a Jiřího Černého. Matyáš si zahrál ve všech utkáních české reprezentace a mohl tak sbírat další cenné zkušenosti ve své slibně se rozvíjející fotbalové kariéře.

Na úvod základní skupiny A proti Kataru se prosadili čeští mladíci hned čtyřikrát a nedali svému soupeři šanci. Ve druhém utkání mladí Češi změřili síly s domácím výběrem Itálie a remizovali 1:1. V závěrečném utkání skupiny A turnaje Delle Nazioni porazili svěřenci trenéra Václava Mrázka Anglii vysoko 3:0 a postoupili tak do semifinále prestižního turnaje z prvního místa.

Ve čtvrtek od 17:00 hráli Češi semifinále proti Mexiku, které skončilo druhé ve skupině B. Přestože proti Mexiku výběr trenéra Václava Mrázka dvakrát vedl, nakonec do finále nepostoupil pro prohře 2:3 až po penaltách.

Český reprezentační výběr do 15 let zakončil turnaj v Itálii zápasem o třetí místo. V něm vedlo Rakousko již o tři branky, ale utkání nakonec skončilo těsným výsledkem 3:2 ve prospěch rakouského celku. Oba týmy si vypracovaly během zápasu hodně šancí, ale čeští mladíci je nedokázali proměňovat. To se naopak dařilo Rakousku, které bylo v obou poločasech velmi efektivní.

Turnaj Delle Nazioni - základní skupina A

ČR U15 – Katar U15 4:0 (3:0)

Branky: 2x Mašek, Ambros, Stárek.

Sestava ČR: Polanský – Vach (70. Michl), Macej, Stárek, Labík (35. Smejkal), Kos (60. Cahel), Ambros (45. Šudák), Mašek (45. Korselt), Grygar, Osmani (35. Beran), Jurčenko (60. Šmiga).

Itálie U15 – ČR U15 1:1 (1:0)

Branka ČR: Šmiga.

Sestava ČR: Janota - Michl (70. Grygar), Macej, Stárek, Smejkal (35. Labík), Samek, Korselt (60. Jurčenko), Cahel, Šudák (35. Ambros), Beran (52. Mašek), Šmiga.

Anglie U15 – ČR U15 0:3 (0:1)

Branky: 13. Osmani, 55. Mašek, 65. Šmiga.

Sestava ČR: Polanský – Vach (50. Michl), Macej, Stárek, Labík, Kos (42. Samek), Mašek (55. Beran), Grygar (65. Korselt), Ambros, Osmani (45. Cahel), Jurčenko (35. Šmiga).

Turnaj Delle Nazioni - semifinále

ČR U15 – Mexiko U15 2:2 (1:1), 2:3 po penaltách

Branky ČR: 9. a 62. Šmiga.

Sestava ČR: Janota – Macej (35. Kos), Stárek, Smejkal, Samek, Korselt (40. Mašek), Cahel, Šudák (40. Ambros), Beran (55. Grygar), Šmiga.

Turnaj Delle Nazioni - utkání o třetí místo

ČR U15 – Rakousko U15 2:3 (0:1)

Branky ČR: 69. a 73. Šmiga.

Sestava ČR: Polanský – Vach (36. Michl), Macej (48. Samek), Stárek, Labík, Kos, Mašek (35. Šmiga), Grygar, Ambros, Osmani (42. Cahel), Jurčenko (55. Korselt).