Martin Fillo: Byl to hodně těžký zápas

​Martin Fillo byl ve Zlíně opět jedním z nejlepších mužů Šmejkalovy jedenáctky. Dal vítězný gól, dřel do úmoru, žádný souboj nevypustil.

Jak se vítězství ve Zlíně rodilo?
Byl to hodně těžký zápas. Domácí dlouhou dobu nevyhráli, chtěli to zlomit. Utkání bylo hrozně náročný fyzicky a silově. Jsem rád, že jsem vyhráli, je to hodně důležité vítězství.

Co rozhodlo? To, že jste přestáli šance Zlína a pak sami udeřilo?
Do druhé půle jsme vstoupili vlažně, během tří minut tam byly dvě šance domácích. Myslím, že jinak jsme ale utkání měli pod kontrolou.

První gól jsi dal ty, když si parádně napálil míč do sítě.
Krobík má za něj jedenáctou asistenci v sezóně. Já to trefil halfvolejem na přední tyč. Do Zlína jezdím rád, daří se mi tu.

Druhý gól už vás definitivně uklidnil?
Samozřejmě, byl pro nás hrozně uklidňující. I když máme problém s dvoubrankovými vedeními. Naštěstí jsme to uhráli vzadu na nulu.

Říká se, že vést dva nula je zrádné. Měli jste v hlavách to, co se stalo například v Plzni?
Jo, my si o tom dlouho povídali. Říkali jsme si, že za toho stavu dva nula musíme pokračovat v tom dobrém výkonu. Hráli jsme až do konce.

Vítězství mohlo být vyšší, měli jste tam spoustu pohledných akcí. Užívali jste si závěr zápasu?
Já si ho rozhodně neužíval, protože dnes to byl strašně těžký zápas, nechali jsme na hřišti vše. Tři body jsou zasloužené.

Absolvoval si spoustu soubojů, byl si pokopaný. Asi proto ta únava.
Zaskočilo mě, že na levýho beka dali stopera Gajiče, který je hodně agresivní. Je to ale fér kluk, nebyly tam nějaký hrozný zákrok. Je pravda, že faulů bylo dost, ke konci jsem mlel z posledního.