Martin Chudý: Nejdůležitější jsou tři body

Po dlouhé době se v brance Teplic objevil Martin Chudý. Slovenský gólman proti Jihlavě ve druhé půli zazářil a výrazně svému mužstvu pomohl ke třem bodům za vítězství 1:0.

Chytal si po roční pauze, navíc si vychytal nulu, to určitě potěší.
Velmi to potěší, ale důležité je, že jsme vyhráli. Chtěl bych poděkovat klukům. Všichni jsme celý zápas makali, byli jsme koncentrovaní. Jsem rád, že to tam padlo a že se to potom udrželo vzadu na nulu. Pro nás jsou ale nejdůležitější ty tři body.

V tom prvním poločase jsi mohl chytat trochu toho jarního slunce, ale v tom druhém ses zapotil.
Takový zápasy bývají; celé utkání čekáte a víte, že když je to jen o gól, tak soupeř může v závěru hru otevřít a nějakou šanci si vytvořit. Je potřeba mít trošku štěstí a mužstvo podržet. Mně se to povedlo, tak jsem rád.

Který moment tam byl nejožehavější?
Asi ten centr z boku, kdy jsem to chytil nohou. Bylo to nečekaný, vystřelil jsem reflexem nohu a špičkou jsem trefil míč. V tu chvíli jsem si to ani neuvědomoval, byl to reflex.

Jak náročné pro tebe bylo nastoupit do mistráku, když jsi v tomto roce bez zápasové praxe?
Od poloviny listopadu jsem marodil s ramenem, potom jsem měl od ledna problém se svalem. Trénoval jsem, ale nemohl jsem kopat pravou nohou, proto jsem nezasáhl do zápasu. Nedávno mi pan Neckář opět ten problém objevil, tak jsem měl naordinovanou čtrnáctidenní léčbu, ještě pořád chodím na magnetickou rezonanci, laser, absolvoval jsem dvakrát plazmu. Měl jsem začít naplno trénovat až teď v týdnu, ale měli jsme dohodu, že když by se něco dělo, tak do toho půjdu. Grigi se zranil, tak jsem začal naplno trénovat už ve středu.