Mareš: Svůj gól bych vyměnil za tři body

Jakub Mareš se po osmi letech vrátil do teplického dresu parádně. Splnil to, co se od něho očekávalo – dal gól. Na tři body ale sklářům v Příbrami nestačil, zápas úvodního kola skončil remízou 1:1.

Jste spokojeni s remízou?
Nevím. Osobně je to spíš nespokojenost. Chtěli jsme tři body, ale ten průběh hry… Nehráli jsme tak, jak jsme chtěli. Hlavně první poločas z naší strany nebyl dobrý. Byl to spíš zápas o soubojích, o běhání. Z jedné šance si necháme dát do poločasu gól, pak to honíme. Ve druhé půli jsme byli lepší, měli jsme více ze hry, ale Příbram měla dvě velké šance. Myslím, že jsme byli lepší mužstvo, ale příště si musíme pohlídat individuální chyby.

Čemu přičítat ten první poločas? Nerozehranosti?
Nevím, jestli tam byl i respekt, nebo to bylo tím, že je to první zápas. Věděli jsme, že na nás nalezou, že budou kopat, běhat. Ztráceli jsme lehké balony, všechny balony z prostředka hřiště jsme chtěli řešit finálkou. Pak bylo vidět, že když to zklidníme, dáme balon na zem, tak jsme na tom fotbalově lépe. Myslím, že je škoda, že máme jen bod.

Pro tebe to ale nemusí být tak špatný zápas, když jsi dal gól.
Byla tam krásná přihrávka od Žita (Žitný). Jsem tu od toho, abych to dal. Je hezké, že jsem se vrátil gólem, ale my potřebujeme hrát jako tým. Potřebujeme si něco vyříkat, zlepšit hru, aby to v první půli vypadalo, jak vypadat má. Vyřešíme lépe finální fázi a uvidíme.

Branku jsi slavil pod kotlem. Ukazoval sis na znak na dresu, líbal ho. Jako bys tím říkal „tohle je domov, tohle je můj klub!“
Jasan, tak to bylo myšlený, to všichni vědí. Jsou to pro mě emoce. V Polsku jsem půl roku nehrál. Teď byly emoce obrovské, když jsem hrál za svůj tým. Ten gól bych ale vyměnil za tři body.