MUŽI B: Trenér Kolínek o soustředění B-týmu

Hlavní trenér B-týmu Jaroslav Kolínek zhodnotil soustředění B-týmu, které tento týden od pondělí do pátku absolvovala rezerva Sklářů ve fotbalovém areálu v Blšanech:

" Po úvodním týdnu přípravy jsme odjeli na kondiční soustředění, které jsme absolvovali v Blšanech. Zaměření tréninku bylo nabírat jen obecnou vytrvalost, ale hned po příjezdu jsme své plány lehce poupravili, a to z důvodu skvěle připravených travnatých ploch a možnosti jejich využití. A to je třeba si uvědomit, že je leden, kdy všichni odjíždějí za teplem a my jen 50 km od Teplic měli skvělé podmínky k trénování na přírodní trávě. Proto jsme původní plány pozměnili a jednu tréninkovou jednotku vždy odtrénovali na hřišti a druhou v terénu v kombinaci s posilovnou. Psát, že týden pro kluky byl náročný nemá smysl, protože dnes každý tým tvrdě trénuje, aby se připravil na sezónu. Od začátku mého trénování jsem si říkal že i kondiční trénink budu dělat jen na hřišti tak, jak to určovaly nové trendy, ale dnes uplynulo několik let a já trénink mimo hřiště beru jako základ bez kterého se prostě neobejdu. Kluci celý týden poctivě makali a až na jeden začátek tréninku jsme s Martinem Novákem k jejich přístupu neměli výhrady. Také se po trénincích dostatečně věnovali regeneraci, kterou měla na starost naše masérka Lenka Boroschová a musím říct, že práce měla opravdu dost. Ve středu ji v regeneraci ještě vypomohl fyzioterapeut Ondra Klement, takže celý týden proběhl skoro dokonale. K dokonalosti nám chyběl náš vedoucí Jára Novák, který se potřeboval dát zdravotně do pořádku a také jeho pracovní vytížení mu nedovolilo být s námi. A k tomu mě mrzí zranění Mustafiče a Náhlovského, kteří nemohli absolvovat všechny tréninkové dávky, ale Ti až se uzdraví o naběhané kilometry nepřijdou a Švejda, ten sice běhat mohl, ale na hřiště ho k tréninku nepustilo bolavé koleno. Na závěr soustředění bylo vrcholem běhání 8 x 1 kilometr na čas. A když jsem ráno před tréninkem přišel do kabiny viděl jsem tam sedět hráče se strachem v očích. Hned jsem si říkal, ty "vole" jak budou tyhle borci chtít hrát velké zápasy, když tam ten tlak bude daleko větší. Tak jsem se je snažil přesvědčit, že záleží jen na tom jak si nastaví hlavu a jak se na danou situaci budou dívat. Musí se prostě naučit pracovat s hlavou a myšlením. Umění vypořádat se s tlakem v těžkých situacích, které jim život přinese a nemusí to být jen fotbal jednoduché není, ale také to není nemožné. A to že to jde jim ukázal i tento zdánlivě jednoduchý úkol - běhání 8 x 1 kilometr na čas ! O tom jsem byl přesvědčený, protože když vyšli z kabiny tak v jejich očích bylo odhodlání, které s každým uběhnutým kilometrem bylo větší a větší a nakonec to uvolnění a radost po posledním kilometru byla odměnou za skvěle odvedenou a poctivou práci."