MUŽI B - TJ Slovan Velvary vs. FK Teplice 3:2

MUŽI "B" - PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ - SOBOTA 27.07.2019

TJ Slovan Velvary              vs.             FK TEPLICE

3:2 (3:0)

Branky Teplic: 75´ Baftijar ( as. Radosta ) - 90+2´ Šup ( as. Jindráček ).

Popis branek a šancí Teplic - 1.poločas:

22´ Střílený centr Šupa na malé vápno tečoval v těsné blízkosti před brankářem nabíhající Chodora.

27´ Jindráček čechraným obloučkem vysunul do šestnáctky soupeře Šupa, který z pravé strany jen těsně minul vzdálenější tyč branky Velvar.

29´ Šup prudkou střelou z dálky jen těsně minul levou tyč branky domácích.

Popis branek a šancí Teplic - 2.poločas:

61´ Černý vysunul průnikovou přihrávkou do šestnáctky soupeře Radostu, který ve vyložené šanci nepřehodil vyběhnutého brankáře Velvar.

74´ Na prudký centr Černého zprava nabíhali čtyři tepličtí hráči, ale pozorný brankář Velvar byl u míče první.

75´ Radosta vysunul na pravé straně Baftijara, který vnikl do šestnáctky Velvar a obloučkem ke vzdálenější tyči překonal domácího brankáře a vstřelil úvodní branku Teplic - 3:1.

83´ Jindráček nádherně vybídl ke skórování Chodoru, který zleva vnikl do vápna přes tři bránící hráče a obešel i brankáře Velvar, ale s regulérní brankou nesouhlasil pomezní sudí, který zvedl praporek kvůli údajnému ofsajdu.

86´ Jindráček vysunul na levé straně Chodoru, který prudkým centrem do vápna našel nabíhajícího Radostu a ten v obrovské šanci jen těsně minul levou tyčku branky Velvar.

90+2´ Prudkou přízemní střelu Jindráčka z 20-ti metrů brankář Velvar vyrazil jen před sebe a dobíhající Šup míč uklidil do pravého horního rohu branky domácích - 3:2.

Statistiky utkání: Střely na branku 6:8 ( 5:3, 1:5 ) *** Střely mimo branku 7:11 ( 3:5, 4:6 ) *** Střely celkem 13:19 ( 8:8, 5:11 ) *** Vyložené šance 3:7 ( 1:3, 2:4 ) *** Ofsajdy 1:3 ( 1:2, 0:1 ) *** Rohové kopy 4:1 ( 3:0, 1:1 ) *** Fauly 13:9 ( 7:4, 6:5 ).

Sestava Teplic : Němeček - Paradin, Kodeš, Hasil, Ondrášek ( 61´ Baftijar ) - Vobecký, Radosta, Černý, Chodora - Šup, Jindráček.

Realizační tým Teplic: Kolínek Jaroslav - trenér, Novák Martin - asistent, Novák Jaroslav - vedoucí, Boroschová Lenka - masér/zdravotník.

Rozhodčí: Kindl Adam.

Karty: bez karet.

Stadion: TJ Slovan Velvary / tráva.

Diváků: 80.

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Jaroslava Kolínka: " Držení míče a počet přihrávek jasně v náš prospěch, ale bez kýženého efektu ve finální fázi a zakončení. Pro mě je tento fotbal neúčelný a co na něj platí, to právě v první půli ukázali domácí. Při zisku míče rychle nahoru, a co nejrychleji se dostat do zakončení. A když se v téhle sestavě sejdeme až těsně před utkáním, tak zatím máme problém než se na hřišti srovnáme a než začne fungovat organizace hry. Toho domácí dokonale využili a vstřelili do poločasu tři branky. A mohlo jich být i více. Takhle se prostě nehraje. Fotbal se hraje i dozadu a tam jsme v prvním poločase totálně propadli. My sice byli schopní kombinovat, ale jen v prostorech, které pro soupeře nebyly nebezpečné a do zakončení jsme se dostali jen sporadicky. To druhý poločas přinesl zcela jiný obrázek. Věřím, že kluci si uvědomují, že je třeba přidat, protože jinak budeme mít problémy s každým týmem. Ale pokud bude přístup stejný jak ve druhém poločase, tak rozhodně nemám obavy. Možná domácí trochu polevili a pak se jim těžko chytalo tempo, ale my jsme zlepšili přístup, vyrovnali se v osobních soubojích a na hřišti zcela dominovali. Pomohlo tomu i střídání, kdy Baftijar svým pohybem a zdravou drzostí strhl ostatní a chybělo opravdu málo, abychom ještě utkání otočili ve svůj prospěch. Nakonec jsme sice odešli poraženi, ale cítím, že kluci mají svoji vnitřní sílu a i přes nepříznivý stav nebo vývoj utkání, máme pořád hlavy nahoře a hrajeme do poslední minuty. Ale v dalších utkáních už je třeba být hlavně v začátku utkání více soustředěný a zodpovědný a je jedno v jaké sestavě nastoupíme. Každý hráč si buduje svoji pozici a jen kvalitní výkony každému z nich přinesou posun v kariéře a pro tým samozřejmě i vítězství."