MUŽI B: Slovan Velvary vs. FK Teplice - 2:1np

Ročník 2020/21 - 5.kolosobota 19.09.202016:00 - hřiště Velvary

02. Moravec Jakub ( pokutový kop ) - 1:0

87. Švejda Zdeněk ( as. Šimeček Michal ) - 1:1.

Pokutové kopy (PK):

Záznam celého utkání na webu  TV.com  sledujte ZDE.

Komentovanou reportáž z celého utkání na webu  Onlajny.cz  čtěte ZDE.

Statistiky utkání: Střely na branku 4:2 (3:1, 1:1) - Střely mimo branku 5:10 (4:4, 1:6) - Zblokované střely 2:1 (0:1, 2:0) - Střely celkem 11:13 (7:6, 4:7) - Vyložené šance 3:5 (1:2, 2:3) - Ofsajdy 0:2 (0:1, 0:1) - Rohové kopy 5:4 (3:1, 2:3)  - Fauly 10:16 (6:9, 4:7).

Sestava Teplic: Plachý Jan - Hora Jakub, Čítek Vojtěch, Liška Lukáš ( 73. Blažek Josef ) - Paradin Igor ( 46. Švejda Zdeněk ), Černý Václav, Ljevakovič Admir (K), Baftijar Besir ( 66. Vobecký Marek ), Šimeček Michal - Radosta Matěj - Šup Dominik.

Náhradníci Teplic: Zdeněk Daniel (B) - Vobecký Marek, Švejda Zdeněk, Blažek Josef.

Realizační tým Teplic: Kolínek Jaroslav - trenér, Novák Martin - asistent, Lipš Přemysl - trenér brankářů, Boroschová Lenka - masér, Novák Jaroslav - vedoucí.

Rozhodčí: Opočenský Vojtěch - Cichra Matěj, Krejsa Josef.

Delegát: Vaniš František.

ŽK: 02. Čítek (Tpc), 37. Černý (Tpc), 55. Kafka (Vel), 60. Baftijar (Tpc), 71. Liška (Tpc).

Stadion: TJ Slovan Velvary / přírodní tráva.

Diváků: 230.

Komentář k utkání:

"Pokutový kop po faulu teplické obrany již po 90 vteřinách utkání určil ráz prvního poločasu. Penaltu proměnil domácí Moravec, přestože hostující brankář Plachý si na míč sáhl a jen opravdu velmi málo chybělo, aby pokus domácího hráče zlikvidoval. Velvarům brzké vedení vehnalo vítr do plachet a nadále hrozily zejména z rychlých nebezpečných protiútoků, které hostující obrana horko těžko odvracela a které v několika případech zastavil až velmi dobře chytající "Plachta". Tepličtí se snažili tvořit hru, ale bohužel po celou úvodní polovinu utkání se na jejich kopačky vkrádala hlavně nepřesnost a to jak v kombinaci, tak i v zakončení. Ale i přesto se hosté dokázali dostat v první půli do dvou vyložených šancí, kdy nejprve Šup tváří v tvář domácímu brankáři Měsíčkovi z úhlu těsně přestřelil břevno jeho branky a několik vteřin před poločasovým hvizdem rozhodčího Opočenského ve vyložené pozici z malého vápna přestřelil i Radosta. O přestávce trenér Kolínek nabádal své hráče k aktivnější hře podpořené enormním nasazením s mnohem větším emočním nábojem a zaujetím pro hru, které Teplice v prvních 45 minutách tak postrádali. Do druhého poločasu šli Teplice také s jednou hráčskou změnou, když na hřiště vyběhl čerstvý Švejda a to se ukázalo jako velmi dobrý tah. Levá strana hostů tak rázem ožila, když Velvarům dělala problémy zejména spolupráce střídajícího Švejdy a skvěle hrajícího Šimečka, kteří valili do domácí šestnáctky jeden míč za druhým. Ve středu hřiště statečně držel prapor teplické ofenzivy výborně hrající kapitán Ljevakovič, který svou aktivní hrou a neustálým napadáním rozehrávky domácích burcoval své téměř o generaci mladší spoluhráče a kterému zdatně sekundoval kolega z A-týmu, rychlonohý mládežnický reprezentant "Mates" Radosta. Domácí samozřejmě nezůstávali pozadu a stále hrozili zejména po rychlých brejcích, ale hostující obrana vedená "Plachtou" jim další branku nedovolila. V dalších vyložených šancích hostů se neprosadili tepličtí Šimeček, Šup a ani hlavičkující Hora. Zasloužené odměny v podobě vyrovnávající branky se dočkali Skláři až v 87.minutě, když po rohovém kopu Šimečka a následném závaru v šestnátce domácích dokázal klubko hráčů prostřelit teplický Švejda, který tak vystřelil hostům mistrovský bod za remízu v základní hrací době. V následné penaltové loterii se hrálo o další bonusový bod a v té dominovali střelci nad brankáři. Jediná neproměněná penalta hostů hned v první sérii nakonec rozhodla, že další bod do tabulky získají domácí Velvary. Brankář Plachý dokázal u všech domácích penalt vystihnout správný směr střel velvarských exekutorů, ale už bohužel nestačil na jejich důrazné a přesné zakončení."

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Jaroslava Kolínka:

"Kluci v rozcvičení před utkáním vypadali skvěle, tak jsem si říkal dnes to prolomíme, ale opak byl pravdou. Hned ve druhé minutě jsme inkasovali z penalty a to určilo ráz celého prvního poločasu, který byl z naší strany nejhorší co jsme doposud s přípravou odehráli. Domácí nemuseli vynaložit žádné velké úsilí, aby na hřišti byli lepším týmem. O poločase byla po dlouhé době trošku bouřka, protože mi na hráčích chybělo zaujetí, emoce, nasazení, odhodlání, prostě základní prvky k tomu, abychom mohli uspět. A to se nebavím o tom, kdo jak umí kopat do balónu. Zřejmě to pomohlo, protože druhý poločas byl zcela v naší režii a až na jednu velkou šanci domácích jsme na hřišti dominovali. K našemu neumění jsme však proměnili jen jednu šanci, kterou jsme si vytvořili a tak utkání dovedli do penaltového rozstřelu, kde jsme tentokráte neuspěli. Celkově jsme se o lepší výsledek připravili sami katastrofálním prvním poločasem, protože domácí v týdnu hráli těžké pohárové utkání s Bohemians Praha a rychle jim tak docházely síly. A toho jsme bohužel díky špatně rozehranému utkání nedokázali využít."