MUŽI B - FK Teplice vs. Sokol Brozany 2:3

MUŽI "B" - PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ - STŘEDA 24.07.2019

FK TEPLICE               vs.             SK Sokol Brozany

2:3 (1:1)

Branky Teplic: 29´ Chodora ( as. Mustafić ) 75´ Mustafič ( as. Černý ).

Popis branek a šancí Teplic - 1.poločas:

03´ Berešíkův centr z pravé strany pravačkou prodloužil ke vzdálenější tyči Baftijar, kde jen se štěstím zasáhl brankář Brozan.

08´ Šimečkům centr z levé strany prudce hlavou usměrnil mezi brozanské tyče Baftijar, ale brankou to opět neskončilo.

28´ S chutí hrající Baftijar hlavou po centru Chodory z levé strany opět výrazným způsobem ohrozil branku Brozan.

29´ Agilní Mustafić sebevědomě vnikl do šestnáctky soupeře a vystřelil na vzdálenější tyč, kde konečky prstů jeho pokus jen prodloužil za sebe brankář Brozan a dobíhající Chodora usměrnil míč do odkryté branky - 1:0.

37´ Po rohovém kopu a následném závaru ve vápně hostů se k míči dostal Švejda a pohotovou střelou jen těsně přestřelil branku soupeře.

Popis branek a šancí Teplic - 2.poločas:

74´ Po stříleném centru Berešíka z pravé strany aktivní Radosta z prvního doteku jen těsně přestřelil branku Brozan.

75´ Černý průnikovou přihrávkou vysunul Mustafiče, který se z levé strany přesně trefil k bližší tyči branky jinak pozorného brankáře Lipše - 2:3.

86´ Po závaru ve vápně Brozan se míč odrazil k Černému, který v nadějné pozici mezi hranicí šestnáctky a penalty trefil jen chumel bránících hráčů.

Statistiky utkání: Střely na branku 6:7 ( 4:4, 2:3 ) *** Střely mimo branku 7:6 ( 3:2, 4:4 ) *** Střely celkem 13:13 ( 7:6, 6:7 ) *** Vyložené šance 6:4 ( 4:2, 2:2 ) *** Ofsajdy 3:2 ( 1:0, 2:2 ) *** Rohové kopy 4:5 ( 3:1, 1:4 ) *** Fauly 15:15 ( 10:7, 5:8 ).

Sestava Teplic: Němeček - Berešík, Náhlovský, Zárybnický ( 65´ Vobecký ), Šimeček - Švejda, Soungole, Radosta, Chodora ( 46´ Černý ) - Baftijar, Mustafič.

Realizační tým Teplic: Kolínek Jaroslav - trenér, Novák Martin - asistent, Novák Jaroslav - vedoucí, Boroschová Lenka - masér/zdravotník.

Rozhodčí: Klimp Miroslav - Plzák Martin, Topinka Josef.

Karty: bez karet.

Stadion: FK Rtyně nad Bílinou / tráva.

Diváků: 100.

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Jaroslava Kolínka: " V dalším přípravném utkání jsme se střetli v početné divácké kulise a na velmi dobře připraveném trávníku ve Rtyni nad Bílinou s tradičním účastníkem ČFL – se Sokolem Brozany. Celkově to bylo velmi vyrovnané a zajímavé utkání, kdy oba soupeři ve velkém vedru měli chuť hrát a utkání tak dle mého názoru bylo z obou stran velmi kvalitní. První poločas jsme měli myslím více ze hry my a druhý zase soupeř, který vstřelil o jednu branku více a proto nakonec zvítězil. Já po třech týdnech přípravy vidím zřetelný posun v naší hře a hlavně v přístupu jednotlivých hráčů. Není hráče, který by se na hřišti "flákal". Kdybych však měl najít něco, v čem jsme dnes tahali za kratší konec, tak určitě v osobních soubojích, tam nás Brozany předčili. Ale jak už jsem zmínil, máme za sebou tři týdny náročné přípravy, budeme na sobě dále každý den pracovat a vpřed nás žene touha stále zvedat výkonnost všech jednotlivců, protože pak se zvedne i výkonnost celého týmu. A mě těší a posouvá vpřed pozitivní nálada a ochota hráčů na sobě pracovat, přijímat nejen pochvalu, ale i konstruktivní a věcnou kritiku. Chci kluky naučit snášet náročnost na vlastní výkony, umět správně pojmenovat vlastní chyby a naučit se v nich správně číst a vyhodnocovat je, jen tak je příště neudělají a zafixují si správná řešení. Hráči musí přijmout svoje přednosti stejně jako nedostatky a pokud to zvládnou budou pro celý tým mnohem prospěšnější, zdravě sebevědomější a ochotnější na sobě ještě více pracovat."