Přátelské utkání - FK Teplice - Muži B

Sobota 15.02.202014:00Grimma / Husarensportpark Grimma

2:1 (0:0)

Branky Teplic: 85. Šup Dominik ( bez asistence ).

Statistiky utkání: Střely na branku 6:2 ( 3:0, 3:2 ) *** Střely mimo branku 5:7  ( 2:2, 2:5 ) *** Střely celkem 11:9 ( 6:2, 5:7 ) *** Vyložené šance 2:5 ( 1:3, 1:2 ) *** Ofsajdy 1:9 ( 1:4, 0:5 ) *** Rohové kopy 0:7 ( 0:2, 0:5 ) *** Fauly 8:18 ( 4:9, 4:9 ).

Sestava Teplic: Němeček Luděk - Kodad Ladislav, Kováč Daniel, Liška Jan, Liška Lukáš - Nobst Dominik, Soungole Daniel ( 46. Vobecký Marek ) - Černý David, Mustafić Benjamin, Hýbl Daniel - Šup Dominik.

Karty: 68. ŽK Nobst Tpc, 70. ŽK Kodad Tpc, 76. ŽK Černý D. Tpc, 85. ČK Nobst Tpc.

Realizační tým Teplic: Kolínek Jaroslav - trenér, Novák Martin - asistent, Novák Jaroslav - vedoucí, Boroschová Lenka - masér a zdravotník.

Stadion: Husarensportpark Grimma / přírodní tráva.

Diváků: 125.

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Jaroslava Kolínka:

"Do Grimmy jsme jeli s cílem potvrdit výkon z minulého utkání v Auerbachu. Po příjezdu nás naladilo perfektně připravené hřiště ! A zásadní změna byla v tom, že jsme umělou trávu vyměnili za přírodní. Vstup do utkání byl z obou stran opatrnější, ale postupem času jsme získávali herní převahu a vytvářeli si 100%-ní šance. Ale Benji Mustafić, Dominik Šup, David Černý a po rohu i Honza Liška své šance zakončili nepřesně. Soupeř si v prvním poločase vytvořil jedinou, kdy se nám otevřel střed obrany, ale dobře chytající Němeček si se střelou s přehledem poradil. Co postupem času vzbuzovalo větší a větší emoce byl výkon rozhodčích. Jejich jednostranné a tendenční posuzování nejen u kluků, ale i u mě a celé lavičky vyvolávalo hodně negativní emoce. To vyvrcholilo druhý poločas, kdy byl zápas již v 85.minutě předčasně ukončen !!! ... Ale postupně ... Myslím, že jsme měli hru většinu utkání pod kontrolou, ale jedna naše špatná naše rozehrávka ve 48.minutě dala soupeři šanci v podobě samostatného nájezdu a v utkání jsme tak od této chvíle výsledkově tahali za kratší konec. V tom se samozřejmě naše emoce zvýšily a ve chvíli, kdy už několikátý nepochopitelný verdikt rozhodčích, který nám neuznal branku z důvodu domnělého ofsajdu, když se domácí brankář srazil s vlastním spoluhráčem, v nás už opravdu “bouchli saze“. Utkání se vyhrotilo, kluci si nechtěli nic nechat líbit a bylo to na ostří nože. Ale jak už to bývá arogance a úsměvy rozhodčích nás odsoudili do role, které když podlehnete tak prostě nejde vyhrát a ukázkou byla druhá branka v naší síti z jasného téměr dvoumetrového ofsajdu ještě těsně před naší lavičkou. My Šupem záhy snížili stav na rozdíl jediné branky, ale rozhodčí utkání ukončil o pět minut dříve, protože na hřišti to už byla válka, kdy každý kontakt končil strkanicí. Ano, první věc je to, že jsme měli proměnit svoji herní převahu a šance v branky a možná by k tomu vůbec nedošlo, ale statistiky utkání jednoznačně vypovídají o všem. Poměr faulů, ofsajdů, žlutých i jedné červené karty hovoří za vše. Na jednu stranu vím, že nás v sezoně můžou čekat podobně vyhrocená utkání a my si s tím prostě budeme muset umět poradit a jak hráči tak i já se nenechat strhnout nepřízní osudu a tuhle situaci zvládnout více v klidu. Na druhou stranu jsem na klucích viděl obrovskou soudržnost a týmového ducha a proto jim ani nic nevyčítám a je dobře, že se nám to stalo teď v přípravě a ne v mistrovském utkání. Vyhodnotíme si to, ponaučíme se a půjdeme dál. Jak hráči tak i já musíme být špičkově nachystaní a to nejen herně, ale především v hlavě. A začíná to především u mě, jak mi řekl Jára Novák být více v klidu nebo jak to potvrdil Marťas Novák: "Jinak ti budeme muset pořídit defibrilátor". Máme ještě dvě přípravná utkání a tři týdny na to, abychom se zlepšovali a byli všichni skvěle nachystaní na těžkou jarní část mistrovské soutěže."